عضویت / ورود

  درس 7:

درس عفت و تقوا

 

زینب کبری سلام الله علیها یک نمونه کامل از زن مسلمان است. یعنی الگویی که اسلام بری تربیت زنان در مقابل چشم مردم دنیا قرار داده است. " امام خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی "

 

یحیی مازنی می گوید: "من مدت بسیاری در مدینه النبی در همسایگی امیر مومنان علیه السلام و در جوار خانه های که زینب (سلام الله علیها) و دیگر فرزندان علی علیه السلام در آن سکونت داشتند، بود. سوگند به ذات احدیت که اندام زینب (سلام الله علیها) را هیچگاه ندیدن و صدایش را نشنیدم، هرگاه قصد زیارت جدش رسول خدا (ص) را می نمود شب از خانه بیرون می شد و این در حالی بود که امام حسن (علیه السلام) در سمت راست و امام حسین (علیه السلام) در سمت چپ و امیر المومنین (علیه السلام) پیشاپیش او در حرکت بودند و و چون به روضه مطهره نزدیک می شدند امیر مونان (علیه السلام) جلوتر می رفتند و چراغ ها را خاموش می کردند.

امام حسن (علیه السلام)  سبب آن را از پدر جویا شد، حضرت فرمودند خوف آن دارم که کسی حجم بدن خواهرت زینب (سلام الله علیها) را ببیند.

در مورد حجاب حضرت زینب (سلام الله علیها) در روز عاشورا و واقعه جانسوز کربلا علامة مقدم می فرماید: "هاله ای از نور آن بانو را در برگرفته بود و از دیدگاه نگاه کنندگان مستور و ناپیدا بود".

نظر دادن

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط .... در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد