عضویت / ورود

 

به مناسبت اول ذی الحجه، سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی و حضرت زهرا (سلام الله علیهما) وبسايت اتحاديه جهاني زنان مسلمان، با اولین زوج جوان ايرانی به گفتگو نشست که در این روز مبارک در حج تمتع سال 1380 زندگی مشترکشان را در مکه مکرمه آغاز کردند. سرکار خانم نورالهدی بهمنش  از خاطرات خود و همسرشان آقای احمد مشایخی از اين روز برايمان گفتند.

 

  ·         به چه دلیل مکه را برای شروع زندگیتان انتخاب کردید؟

  همیشه دلم  می­خواست برنامه زندگی­ام متفاوت تر از برنامه­های امروزی دنیای ما باشد و به­دور از هرگونه تجملات و تعلّقات پرزرق ­و برق دنیایی .

 تمام برنامه­های ازدواجمان را هم بر همین اساس پایه­گذاری کردیم. من در خانواده­ای بزرگ شده بودم که هم پدر و هم مادرم به صورت هماهنگ اصول اولیه اسلام و آموزه­های شرع مقدس را مهم­تر از عرف دنیایی جامعه می­دا­نستند و  با این عقیده رشد پیدا کرده بودم. بر این باور بودم که هر چیزی که با آموزه های الهی رشد و نمو پیدا کند، استوارتر و پر برکت­تر خواهد بود .

 به همین دلیل هم قرار زندگیم را با کسی که هم متشرع بود و هم تربیت یافته مکتب امام صادق علیه السلام بود، بستم. قرار گذاشتیم تا یک سری آموزه­های غلطی که به اشتباه وارد عرف جامعه شده بود را زیرپا بگذاریم. به همین خاطر در خرید لوازم زندگی خیلی ساده برخورد کنیم و حتی مهریه را با توافق هم، مهر الزهرا سلام الله علیها یعنی 14 سکه بهار آزادی قرار دهیم.

 موسم حج تمتع سال 80 فرا رسیده بود و بخاطر موقعیت کاری پدرم که مدیر کاروان بود من و همسرم توفیق پیدا کردیم تا به عنوان خدمتگذار زائران حرم الهی در این فیض عظیم شرکت کنیم.

 فرصت مناسبی بود تا زندگی مشترکمان را در فضای معنوی و عرفانی حج متبرک کنیم و زندگیمان را در اول ذی الحجه، سالروز ازدواج دو زوج آسمانی و دو بنده برگزیده خدا که بهترین و بالاترین فرصت برای آغازی بود که تداوم بابرکتش را با عنایت ائمه معصومین علیهم السلام در سرزمین نور در سفره­ای ساده امّا مملو از نور تمنا کنیم .

 زمان مغتنمی بود که می­توانستیم الگوی مناسبی برای ازدواجی ساده و با برکت بدور از هر گونه تجملات و آلودگی به گناه و تعلقات غیر ضروری به ترسیم بکشیم و به فضل الهی و عنایت اهل بیت معصومین سلام الله علیهم اجمعین این امر مهم در زندگیمان محقق شد .

 

 ·         چرا برای ازدواج این روز مقدس را انتخاب کردید؟

  این روز مقدس و مبارک در تاریخ اسلام بسیار مهم و پر از پیام­های زیبای اخلاقیست.اگر داستان ازدواج بی بی دوعالم را بررسی کنیم به نکات مهم اخلاقی ظریف و زیبا پی می­بریم که لحظه لحظه آن مملو از الگوهای برتر زندگی اسلامیست.

 این روز بزرگ در بین ما مسلمانان مهجور واقع شده بود چرا که اگر به این واقعه بزرگ اسلام درست و در خور شأن پرداخته می­شد، الگو برداری از این سنت زیبای نبوی بسیاری از مشکلات در پیش رو را برداریم. لذا اراده داشتیم تا با ازدواجمان در این روز الگوی مناسبی را برای اطرافیانمان به ترسیم بکشیم.

 

·         چه خاطره اي  از این روز دارید؟

 این روز برای ماخیلی باشکوه برگزار شد و خاطرات زیبایی در این روز برای ما به یادگار گذاشته شد؛ چرا که اصلا بنا نبود این مراسم ما علنی باشد اما به فضل خدا این مراسم به طور زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد و حاشیه­های بسیار جالبی داشت از قبیل پخش مکرر از برنامه­های آفتاب شرقی و صبح بخیر ایران و .

 یکی از خاطرات بیاد ماندنی این روز تحقق آرزوي دیدار با مقام معظم رهبری به بهانه این روز عزیز بود.

 وقتی خبرنگار مستقر در هتل محل مراسم از همسرم پرسید در این روز مقدس چه درخواستی دارید ایشان گفتند در جوار بیت الله الحرام تنها خواسته من این است که همچون حجاج عصر رسول الله صلوات الله علیه که بعد از موسم حج به دیدار ولایت و امامشون میرفتند ما هم توفیق تشرف به محضرحضرت آقا را داشته باشیم و حجمان را با زیارت ولایت کامل کنیم. پس از پخش این برنامه از سیمای کشور در بازگشت به ما اطلاع دادند که آرزوی شما در مکه محقق شد و در روز عید غدیر به محضر ولی امر مسلمین دعوت شدیم که این دیدار با نصیحت­های ولی امرمان خود داستانی شنیدنی خواندنی دارد که جا دارد برایش کتاب نوشت.

-------------------

منبع:

اتحادیه جهانی زنان مسلمان

 

 

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها