عضویت / ورود

 

بر اساس گزارش جدید دفتر آمار ملی انگلستان، شمار مسلمانان این کشور، ظرف یک دهه گذشته به دو برابر رسیده و از مرز سه میلیون نفر گذشته است.

روزنامه ساندی میل نوشت: بر اساس گزارش جدید دفتر آمار ملی انگلستان، جمعیت مسلمانان در کل بریتانیا شامل انگلیس، ولز، ایرلندشمالی و اسکاتلند، بالغ بر 3 میلیون و 114 هزار و 992 نفر است که یک میلیون و 554 هزار و 22 نفر از آنها در خارج از این کشور متولد شده اند.

بر اساس این گزارش، شمار مسلمانان در انگلستان در ظرف یک دهه گذشته به دو برابر رسیده که این امر ناشی از نرخ بالای مهاجرت و نرخ بالای موالید بوده است.

این روزنامه افزود: براساس جزئیات گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، در حال حاضر شمار مسلمانان در مناطقی از کلانشهر لندن، نزدیک به نیمی از کل جمعیت بومی این مناطق است و پیش بینی می شود که در یک دهه آینده اکثریت جمعیت این مناطق از مسلمانان باشند.

ساندی میل با تاکید بر اینکه با توجه به جوان بودن جمعیت مسلمانان این روند افزایشی ادامه خواهد یافت، افزود: در حال حاضر از هر چهار مسلمان در انگلیس و ولز یک نفرشان زیر ده سال است و این در حالی است که این نرخ برای کل جمعیت بریتانیا یک نفر به ازای هفت نفر است.

این روزنامه اعلام کرد: جمعیت مسلمانان در انگلستان همچنین به دلیل افزایش نرخ پذیرش پناه جویان از خاورمیانه و شمال آفریقا روند افزایشی خواهد داشت.

--------------------

منبع:

خبرگزاری تقریب

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها