عضویت / ورود

 

 

ابتهاج محمد اولین زن آمریکایی مسلمان است که با حجاب اسلامی در رقابت های شمشیربازی المپیک ریو 2016 شرکت می کند.

 

به نقل از ایرنا، این شمشیرباز 30 ساله با کسب مدال برنز در جام جهانی اسلحه سابر آتن (11 بهمن)، جواز حضور در بازیهای المپیک تابستانی ریو 2016 را بدست آورد.

 

وی اولین زن مسلمان است که در رشته شمشیربازی برای آمریکا به میدان رفته است. او در دو جام جهانی از سه جام جهانی برگزار شده در فصل جاری، مدال برنز گرفت.

 

ابتهاج محمد، در حال حاضر رده دوم را در جدول امتیازهای تیم ملی شمشیربازی آمریکا در اختیار دارد. ماریال زاگونیس برنده مدال طلای المپیک آتن نفر اول این جدول است. زاگونیس نیز سهمیه المپیک ریو را کسب کرده است.

 

ابتهاج در تلاش بود سهمیه المپیک 2012 لندن را بدست آورد، ولی به علت پارگی رباط دست پیش از برگزاری المپیک، نتوانست در این رقابت ها حضور پیدا کند.

 

 

دارنده مدال طلای تیمی در رقابتهای قهرمانی شمشیربازی 2014 در کازان، گفت: می خواهم در المپیک ریو برای تیم آمریکا به میدان بروم و ثابت کنم هیچ چیز نه نژاد، نه مذهب و یا جنسیت نمی تواند مانع از رسیدن به هدف شود.

 

 

او بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی خود در سال 2007 از دانشگاه دوک، تمرکز خود را به طور تمام وقت به شمشیربازی معطوف کرد.

 

 

وی افزود: وقتی تحصیلات دانشگاهی ام به پایان رسید، متوجه حضور پایین اقلیت ها در ورزش شدم. شمشیربازی را به طور تمام وقت دنبال کردم. احساس کردم این چیزی است که تیم به آن نیاز دارد.

------------------------

منبع:

ایرنا