عضویت / ورود

 ورزش از عواملی است که سیستم عصبی را تقویت کرده و باعث افزایش ترشح آندورفین در بدن افراد می شود و فرد خوشحال تر و شاد تر به نظر می رسد. در نتیجه پوست سالم تری خواهند داشت. 

سالهاست که اثرات مفید ورزش روی سلامت پوست به اثبات رسیده است. ورزش نه تنها باعث شادابی پوست در افراد جوان می شود بلکه اثرات مفید شگفت آوری هم روی پوست افراد میانسال و سالمند دارد.

به طور کلی ورزش در کلیه  سیستم های بدن تاثیر گذار است، اما ورزش کردن در وهله نخست بر سیستم عصبی بدن تاثیر می گذارد و با ورزش کردن مواد تحریک کننده درونی (آندورفین) تولید می شود.

با ورزش کردن سیستم های عصبی بدن موادی به نام آندورفین ترشح می کند، این مواد در بدن باعث شادی و نشاط افراد می شود و هرچه میزان ترشح این تحریک کننده درونی بیشتر باشد انسان شادتر خواهد بود و  در نتیجه پوست بهتری خواهد داشت.  طبعا زمان هایی که حال خوبی ندارید میزان ترشح آندورفین در بدنتان پایین است.

به طور کلی هر چیزی که تاثیر بر سیستم عصبی افراد داشته باشد می تواند روی پوست نیز تاثیرگذار باشد. چرا که ریشه عصبی پوست و دستگاه عصبی مرکزی از یک جا منشعب می شود و این دو از زمان جنینی تا پایان عمر با هم ارتباط مستقیم دارند. به همین دلیل است که افراد  بعد از گذراندن یک ناراحتی شدید دچار انواع مشکلات پوستی می شوند.

ورزش از عواملی است که سیستم عصبی را تقویت کرده و باعث افزایش ترشح آندورفین در بدن افراد می شود و فرد خوشحال تر و شاد تر به نظر می رسد. در نتیجه پوست سالم تری خواهند داشت. افرادی که دارای روحیه شادتری هستند از چروک ها و مشکلات پوستی کمتری رنج می برند و پوست سالم تری دارند. حتی بی تحرکی باعث افت هورمون های بدن می شود و اختلالات پوستی را در پی خواهد داشت.

تعریق هنگام ورزش کردن یکی از نشانه های بهبود سیستم های بدن است چراکه با عرق کردن دمای بدن در ۴۲ درجه کنترل می شود و تعریق بیشتر اجازه افزایش درجه حرارت بدن را نمی دهد.

------------------------------------------------------------

منبع:

سایت ورزش بانوان