عضویت / ورود

 یکی از معضلات خصوصا در بدنسازی ورود داروهایی است که تنها ظاهر افراد را در مدت زمان کوتاهی به تناسب می رساند اما پس از دوره مصرف هم موجب مخاطره و آسیب دیدن مصرف کننده می شود.

خانم «یاسمن نوظهور» قهرمان پیلاتس است. او از کودکی ورزش را آغاز کرده و از ۱۲ سالگی به ورزش بدنسازی پرداخته است. وی از سال ۸۳ مشغول فعالیت در این رشته است.

او در گفتگویی خبری با سایت ورزش بانوان می‌گوید: در سال ۸۵ قهرمان پیلاتس شدم و از آن زمان تا کنون به طراحی سبک جدیدی در این رشته می پردازم. سبک خودم را به صورت پیشرفته تر ادامه می دهم. در این رشته ورزشی تعادل بالا در حالت های متفاوت از مهم ترین خصوصیات است که موجب فرم گیری بدن، چربی سوزی بالا  و همچنین از بین رفتن گرفتگی در مفاصل، افراد آسیب دیده خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: تاکنون افراد بسیاری را به این رشته دعوت کردم و شاهد استقبال با شکوهی از سوی بانوان بودم. به اعتقاد من برای تعالی هر رشته ورزشی باید سبک جدیدی ارائه داد؛ البته این سبک باید درست و اصولی باشد.

نوظهور با اشاره به  مخاطرات در ورزش بانوان در ادامه گفت: یکی از معضلات خصوصا در بدنسازی ورود داروهایی است که تنها ظاهر افراد را در مدت زمان کوتاهی به تناسب می رساند (زمانی که دارو را مصرف می کنند) اما پس از آن هم موجب مخاطره و آسیب مصرف کننده آن می شود و فرم بدن را بهم می زند.

او در ادامه گفت: افراد به دلیل عدم آگاهی و برای اینکه یک روزه به تناسب اندام برسند به سمت این داروها و آمپول ها کشیده می‌شوند در حالی که از عواقب ناگوار آن بی خبر اند. از مسئولان خواهشمندم که به طور جدی به این وضعیت رسیدگی  کنند با توجه به اینکه در حال حاضر این موضوع تبدیل به روشی برای پول زایی برخی از مربیان شده است.

نوظهور راجع به عوارض این داروها گفت: این داروها موجب بالا و پایین آمدن هورمون ها می شود که خود عاملی برای بروز سرطان است که این بیماری یکی از معضلات موجود در سایر کشورهاست اگر به این موضوع رسیدگی نشود  مطمئنا این بیماری به صورت گسترده ادامه می یابد.

یاسمن نوظهور در پایان این گفتگو گفت: علاقه به هر رشته ورزشی باید ما را به سمت آن ورزش سوق دهد اما سو استفاده از هر مکانی برای خوشگزرانی های بی مورد به ورزش لطمه می زند و این جای تاسف دارد.

---------------------------------------------

منبع:

سایت ورزش بانوان