عضویت / ورود

 ورزش کردن در جامعه، اقتصاد و حتی بر سیاست نیز تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین بالاترین هدف در ورزش باید سلامت جسم و روح افراد باشد. 

زنان زیادی در سطح جهان به ورزش های مختلف اشتغال دارند. گروهی ورزشکار حرفه ای اند و تعدادی ورزشکار آماتور ، گروهی به ورزش های سبک می پردازند و برخی به ورزش های سنگین و خشن؛ گروهی از آنان برای رسیدن به مقامات قهرمانی تلاش می کنند و برخی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام و عده بیشتری نیز با ورزش  و ورزشکار بودن بیگانه اند و یا حتی از آن بیزارند.

این موضوع دلیل بر آن دارد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه هایی که زندگی بشری را دگرگون کرده اند؛ فعالیت بدنی انسانها کمتر شده که به طبع آن افراد افسرده تر هم شده اند. بنابراین ورزش کردن می تواند برای کاهش میزان افسردگی در افراد بسیار مفید باشد. تا جایی که کتاب های مختلفی به منظور پرداختن به این مقوله مهم نیز به چاپ رسیده است.

امیر علیزاده نویسنده ایست که در کتاب خود از اهمیت ورزش و جایگاه آن در زندگی شخصی افراد گفته است. وی در ارتباط با ضرورت ورزش در جوامع بشری می گوید: ورزش کردن به طور مستقیم با روح و روان انسان در ارتباط است؛ بنابراین می توان گفت تاثیر مستقیمی بر بعد جسمانی، شناختی، عاطفی و عصبی- عضلانی انسان خواهد داست و موجب تکامل او می شود.

او ادامه می دهد: این مقوله آنقدر مهم است که حتی تاثیر آن را می توان در پیشگیری از بیماری های مختلف نیز دید. به طوری که در دین اسلام و به ویژه احادیث و روایات مختلف نیز توصیه های بسیاری به ورزش کردن و ارتباط آن با سلامتی افراد شده است.

علیزاده معتقد است؛ ورزش کردن در جامعه، اقتصاد و حتی بر سیاست نیز تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین بالاترین هدف در ورزش باید سلامت جسم و روح افراد باشد.

او در خصوص اینکه کدام ورزش با روحیه خانم ها سازگاری بیشتری دارد؛ توضیح می دهد: با ورزش های پیلاتس ایروبیک، زومبا و از این جمله ورزش های غربی موافق نیستم چرا که با فرهنگ ما سازگار نیست. توصیه می کنم خانم ها به سمت ورزش های همگانی و شنا که با روحیات آنها سازگارتر است بروند.

-------------------------------------------------

منبع:

سایت ورزش بانوان