عضویت / ورود

مشخصات محصول: کتاب

نويسنده:احمد صادقیان، علی طحانی، محمدحسین فلاح 

ناشر: شهد علم 

تاریخ نشر: ۱۳۹۳

شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۳۹۵۸-۳-۵ 

بهاء:۱۰۰۰۰۰ ریال

لينك ارجاع

توضیحات:

دین اسلام، ازدواج را به عنوان امری مثبت مورد نظر قرار داده و آن را در ردیف عبادات دیگر به شمار می آورد، به طوری که آن را محبوب ترین و عزیزترین نهاد نزد خداوند اعلام می کند. فردی که ازدواج می کند نیمی از دین خود را کامل کرده، عبادات او چندین برابر فردی که ازدواج نکرده نزد خداوند ارزش دارد. در مقابل، افرادی که ازدواج نکرده اند مذمت می کند و آنان را در تعالیم دین ناقص می داند.

توجه نکردن به راهکارهایی که موجب باقی ماندنِ محبت و آرامشِ ایجاد شده در ازدواج است، می تواند باعث سردی روابط زن و شوهر گردد و از آنجا که فرد بیشترین وقت را با همسرش می گذراند، اگر این روابط سرد باشد، باعث فشار روانی و بیماری های روحی و جسمی می گردد. از این رو در این مجموعه تلاش شده است عواملی را که باعث آرامش و سکون بین زن و شوهر می گردد، از نظر اسلام انسان ساز و هم از دید روان شناسی بیان گردد و راهکارهایی برای بهداشت روانی زوجین ارائه کند.

کتاب حاضر در دوازده فصل نگاشته شده که برخی از عناوین آن ها عبارتند از: «اقتدار صحیح مردان، خواسته مسلم زنان»، «این چنین است که زندگی زناشویی تخریب می شود!»، «شناخت تفاوت زن و مرد اولین گام در ایجاد رضایتمندی زناشویی»، «هدایت کشتی طوفان زده زندگی به ساحل آرامش» و غیره.

در دین مبین اسلام، محاسبه و خودارزیابی کردن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در روایت آمده که به حساب خود رسیدگی کنید قبل از آن که به حسابتان رسیدگی شود. یکی از مواردی که در روز قیامت از ما پرسیده می شود، حق همسر است. این کتاب، چند پرشسنامه با عناوین: «زن داری اسلامی»، «شوهرداری اسلامی»، «رفتار جنسی زن»، «رفتار جنسی مرد»، «محبت اهل بیت» و «سبک مقابله اسلامی» دارد که خواننده با پاسخ دادن به آن ها و محاسبه امتیاز کسب شده، می تواند خود را در این زمینه ها ارزیابی نماید. در انتهای فصول نیز چند «کاربرگ» وجود دارد که خواننده بعد از مطالعه هر فصل به آن ها پاسخ می دهد تا میزان پیشرفت خود را ملاحظه نماید.

ویژگی دیگر این کتاب، وجود جدول هایی در زمینه های مختلف است. برای مثال «بخندانید اما به شیوه اهل بیت (ع)»، «چگونه همسر خود را به برانگیختگی برسانیم»، «مردهای محترم با آراسته بودن بر عفت همسر خود بیفزایند»، «صحبت های خانم و آقا»، «تجربیات دوران کودکی منشأ بسیاری از رفتارهای امروزی ماست» برخی از عناوین این جدول ها می باشد.

 

امتیازدهی
(1 رای)