عضویت / ورود

 

«إنّي لم أخرج أشراً ولا بطراً ، ولا مفسداً ولا ظالماً , وإنّما خرجتُ لطلب الإصلاح في أُمَّة جدِّي؛ اُريد أن آمر بالمعروف وأنهى عن المنكر، وأسير بسيرة جدِّي وأبي.» (مقتل الحسين، ص 156)

«من جاه طلب، اخلالگر، مفسد و ظالم خروج نكردم.  قيام من قيام اصلاح طلبي است. من قيام كردم تا امت جدم را اصلاح كنم. من مي خواهم امر به معروف و نهي از منكر كنم و به سيره جدم رسول خدا و پدرم علي بن ابيطالب رفتار كنم.»

كدام فداکاری مانند حسین(ع) است؟كدامين جهاد همانند جهادش؟ کدامین شجاعت همچو شجاعتش؟ انقلاب امام حسين (عليه السلام) و قيامش والاترین و شرافتمندانه ترین نمونه  بود. قیامی در برابر بی عدالتی،  دیکتاتوری، شر و ظلم و ستم،  انقلابي كه تا ابد در جهان طنین انداز خواهد بود. انقلابی که تمام آزادگان جهان در برابر آن سر تعظیم فرود آورده اند. انقلابی عظیم در تمام ابعاد: در مردان و قهرمانانش، و در فداکاری ها و آرمانهایش. این انقلاب شامل ویژگی های بسياري است: ايثار و فداکاری، و روحيه ايستادگی و مقاومت و  شجاعت نادر و در تاریخ بشریت کمتر می توان انقلابی با این ویژگیها یافت که در آن اهداف و آرمانها همه خدایی باشند... امری که امام حسين (ع) را همزمان مظلوم و پیروز کرد . وی را به همراه خواهر و برادران و خانواده و اصحابش در بزرگترین صفحات تاریخ برای همیشه جاودان كرد.

وقتی که حسین(عليه السلام) در مسیرش به کربلا شعار « إِنِّيْ لا أَرَيَ الْمَوْتَ إِلَّا سَعَادَةً وَالحَياةَ مَعَ الظّالِمِينَ إِلّا بَرَما » «من مرگ را جز خوشبختي و زندگی با ستمگران را جز عار و بدبختي نمي بينم» (مسندالامام الشهيد، ج 2ص 478) سر داد، مصمم بود که روحیه منفعل و سرکوب شده ملت را به اراده فعال و پویا تغییر دهد تا جامعه در مسیر صلاح و اصلاح حرکت کند.

از این رو اتحادیه جهانی زنان مسلمان سالروز قیام تاریخی امام حسین(علیه السلام) را گرامی می دارد و با الهام از این انقلاب و با روحيه تغییر فعال و مؤثر برای دستیابی به اهداف عالی اسلام در دستیابی زنان  و خانواده به جایگاه و نقش حقیقی خود در جامعه مسلمان حركت مي كند.