عضویت / ورود

 

«إنّي لم أخرج أشراً ولا بطراً ، ولا مفسداً ولا ظالماً , وإنّما خرجتُ لطلب الإصلاح في أُمَّة جدِّي؛ اُريد أن آمر بالمعروف وأنهى عن المنكر، وأسير بسيرة جدِّي وأبي.» (مقتل الحسين، ص 156)

«من جاه طلب، اخلالگر، مفسد و ظالم خروج نكردم.  قيام من قيام اصلاح طلبي است. من قيام كردم تا امت جدم را اصلاح كنم. من مي خواهم امر به معروف و نهي از منكر كنم و به سيره جدم رسول خدا و پدرم علي بن ابيطالب رفتار كنم.»

كدام فداکاری مانند حسین(ع) است؟كدامين جهاد همانند جهادش؟ کدامین شجاعت همچو شجاعتش؟ انقلاب امام حسين (عليه السلام) و قيامش والاترین و شرافتمندانه ترین نمونه  بود. قیامی در برابر بی عدالتی،  دیکتاتوری، شر و ظلم و ستم،  انقلابي كه تا ابد در جهان طنین انداز خواهد بود. انقلابی که تمام آزادگان جهان در برابر آن سر تعظیم فرود آورده اند. انقلابی عظیم در تمام ابعاد: در مردان و قهرمانانش، و در فداکاری ها و آرمانهایش. این انقلاب شامل ویژگی های بسياري است: ايثار و فداکاری، و روحيه ايستادگی و مقاومت و  شجاعت نادر و در تاریخ بشریت کمتر می توان انقلابی با این ویژگیها یافت که در آن اهداف و آرمانها همه خدایی باشند... امری که امام حسين (ع) را همزمان مظلوم و پیروز کرد . وی را به همراه خواهر و برادران و خانواده و اصحابش در بزرگترین صفحات تاریخ برای همیشه جاودان كرد.

وقتی که حسین(عليه السلام) در مسیرش به کربلا شعار « إِنِّيْ لا أَرَيَ الْمَوْتَ إِلَّا سَعَادَةً وَالحَياةَ مَعَ الظّالِمِينَ إِلّا بَرَما » «من مرگ را جز خوشبختي و زندگی با ستمگران را جز عار و بدبختي نمي بينم» (مسندالامام الشهيد، ج 2ص 478) سر داد، مصمم بود که روحیه منفعل و سرکوب شده ملت را به اراده فعال و پویا تغییر دهد تا جامعه در مسیر صلاح و اصلاح حرکت کند.

از این رو اتحادیه جهانی زنان مسلمان سالروز قیام تاریخی امام حسین(علیه السلام) را گرامی می دارد و با الهام از این انقلاب و با روحيه تغییر فعال و مؤثر برای دستیابی به اهداف عالی اسلام در دستیابی زنان  و خانواده به جایگاه و نقش حقیقی خود در جامعه مسلمان حركت مي كند.

نظر دادن

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط .... در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد