عضویت / ورود

جشن میلاد "فاطمه، بانوی مهر- ام ابیها( سلام الله علیهما)" در بحرین مورخ 13 فروردین 1395 مصادف با 23 جمادی الثانی با مشارکت اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مؤسسه ( الرابطه القرآنیه النسویه) در سالن النسیج جزیره بنی جمره با حضور 250 نفر از بانوان نخبه و فعال اجتماعی برگزار شد.

این همایش با موضوع "زنان الگو" و با محورهای فرعی زیر برگزار شد:

1.                   نقش مخرب رسانه در ارائه الگوهای کاذب

2.                   سبک زندگی اسلامی زن مسلمان در چهارچوب عبودیه خداوند متعال

3.                   زنان الگو و چالش های واقع معاصر

                          

این همایش  با سخنرانی آیت الله عبدالله الغریفی شروع به کار کرد. ایشان اشاره کردند که پیروی از الگو و اسوه به معنی مطابقت تمام جوانب ذهنی روحی، اخلاقی و رفتاری فرد با الگوی مورد نظر است.

آیت الله الغریفی بهترین راه جلوگیری از انحراف را پیروی از الگو و اسوه حسنه و نیک دانستند چرا که در طول تاریخ بشریت همواره دو الگو وجود دارد – اسوه و الگوی حسنه که در هدایت جامعه به سمت و سوی صلاح و ایمان نقش بسیار مهمی دارد و الگوی فاسد که در مقابل ایمان  و صلاح جامعه قرار می گیرد و جامعه را به سوی تباهی و پوچی و بی بند و باری می کشاند.

وی با اشاره به شهیده آمنه الصدر(ره) بعنوان الگوی معاصر زن مسلمان با ایمان جامعه اسلامی، اشاره کردند که ایشان در راه هدایت جامعه زنان آن روز مقابل طاغوت زمان ایستادند و تمام محدودیت ها را متقبل شدند تا این که همراه برادرشان به شهادت رسیدند.

بعد از سخنرانی آیت الله الغریفی، همایش با سه مقاله منتخب در محورهای فرعی از طرف (1) خانم نازی کریمی عضو هیئت امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مدیر مؤسسه ( الرابطه القرآنیه النسویه)، (2) خانم دکتر فاطمه الیوسف و (3)مقاله تحقیقاتی میدانی که توسط گروهی از بانوان رسانه ای آماده شده بود ارائه گردید.

در انتهای این برنامه سه مادر نمونه برگزیده شده براساس معیارهای اسلامی خاص تکریم شدند و هدایایی به آنها تقدیم شد.