عضویت / ورود

 همایش یک روزه زن مسلمان اعتدال، توسعه و تحکیم بنیان خانواده  با سنخنرانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در بندرعباس برگزار شد.

زهرا یعقوب نژاد مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری هرمزگان هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی زنان هرمزگان با فرهنگ اسلامی و تحکیم خانواده عنوان کرد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در این مراسم گفت: همکاری زنان مسلمان تشکلها و سازمان های دولتی و غیر دولتی موجب تقویت مجامع زنان در عرصه های بین الملل می شود.

دكتر طوبی کمالی افزود: تقویت و آموزش مهارت های زندگی برای توسعه و بالا بردن فرهنگ ایرانی اسلامی ضروری است.

استاندار هرمزگان هم در این مراسم با توجه به اهمیت جایگاه زنان در جامعه اسلامی گفت: توسعه یافتگی کشور با اهمیت دادن به خواسته ها و نیازهای جامعه انجام می شود.

جاسم جادری افزود: رشد و توسعه یک جامعه با آموزش مهارت های لازم به زنان امکان پذیر می شود.

در حاشیه این مراسم بیانیه معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهور به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خوانده شد.

در قسمتی از این بیانیه آمده است در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری مدبرانه رهبر معظم انقالب اسلامی و تدبیر رییس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای و به برکت خون های بناحق ریخته شده شهدای هسته ای روشن و همدل و همزبان با دولت خود را آماده شرایط پس از لغو تحریم های ظالمانه و ناعادلانه و اجرای برجام می کنیم.

 

زنان ایرانی همچون گذشته در سایه بهره مندی از ظرفیت و توانمندی های خود و با مدیریتی جهادی در تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گام های اساسی بر می دارند و همزمان به ایفای نقش های مادری و همسری در تمامی عرصه هایث اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی جامعه نقش آفرین خواهند بود.

در پایان این مراسم استاندار هرمزگان و انجمن خیرین بیماری های خاص از دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان تقدیر کردند.

پس پایان این مراسم دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با حضور در مجتمع قرآنی امام شافعی رمکان در جزیره قشم به سخنرانی با موضوع امت واحده پرداختند.

در این نشست صمیمانه باحضور دانشجویان و دانش آموزان، دکتر کرمانی گفتند: آرامش در فضای وحدت میتواند زمینه تقریب به خدا و تحقق حیات طبیه را فراهم کند.