چاپ کردن این صفحه

همایش بانوان آفتاب به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب با حضور دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در شهرستان زابل برگزار شد.

 حجت‌الاسلام محسن عارفی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زابل ضمن تبریک دهه کرامت در این همایش گفت: همایش بزرگ بانوان آفتاب با همکاری معاونت فرهنگی قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا، قرارگاه عملیاتی شهیدهراتی، موسسه فرهنگی بیت الزهرا(س)، اداره تبلیغات اسلامی زابل و مجمع تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

  این همایش با موضوع گرامیداشت هفته عفاف وحجاب و میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز ملی دختران با حضور مهندس هوشنگ ناظری فرماندار زابل و حجت‌الاسلام عارفی رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل و سرکارخانم کرمانی دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در خانه معلم زابل برگزار شد.

 در این همایش  طوبی کرمانی، دبیر کل اتحادبه جهانی زنان مسلمان گفت: امروزه حجاب و عفاف به‌ عنوان یکی از شاخصه‌های مهمی که باید در خانواده نهادینه و پرورش یابد مطرح است و زنان و مخصوصا دختران این سرزمین مادران آینده، این مربیان تعلیم و تربیت بیشترین نقش را در نهادینه کردن این مهم  بر عهده دارند.

 وی به بانوان و دختران ایران زمین به ویژه دیار رستم و زال و سهراب چنین توصیه و بیان داشت: وقتی در یک جامعه‌ای دختران آن جامعه به کمال برسند قطعا آن جامعه به کمال خواهد رسید.

  کرمانی افزود: هر زمانی که یک زن به خود یقین کند و به خدای خود اعتماد راسخ داشته باشد قطعا بر مشکلات فائق خواهد آمد و خدای خودش را خواهد شناخت.

 دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان دختران دیار آفتاب و دارالولایه را از جمله با محبت‌ترین و محجوب‌ترین بانوان خواند و افزود؛ هم اکنون همانطور که همه ما آگاهیم دنیای غرب این نشانه محبت و رحمت یعنی زن محجوب را نشانه گرفته است، هدف اصلی آن‌ها نشانه گیری حیای زنان مسلمان است تا این جامعه را به این روش از هم بپاشد.

 وی بیان کرد: وقتی کشوری با این ویژگی‌ها و رهبری با این ابهت و شهری با چنین دخترانی داریم هرگز به دشمن اجازه نخواهیم داد که حتی نگاه چپ به خانواده‌ها و زنان ما بیندازد.

 مهندس ناظری، فرماندار ویژه زابل نیز در مراسم گفت: دشمن برای به کرسی نشاندن حرف خود امروزه با جنگ سخت افزاری وارد میدان نمی‌شود، باید آگاه باشیم که امروز جنگ دشمن جنگ نرم افزاری و فضای مجازی، اینترنت و ماهواره است.

 وی افزود: بصیرت یعنی شناخت دوست از دشمن، امروزه تهدیدات دشمن خانه به خانه انجام می‌شود و این تهدیدات همین فضای مجازی است و با این سبک دشمن در دل خانواده‌ها رسوخ کرده است.

 ناظری بیان داشت: باید سفیران فرهنگی تلاش کنند تا در این عرصه بر دشمن چیره شوند و رسالت سفیران فرهنگی در حال حاضر خیلی سخت است.

 گفتنی است در این همایش از تعدادی از دختران فعال اجتماعی و فرهنگی در حوزه سیستان از جمله سرکار خانم نرگس نوری خبرنگار تنگه احد و خادمان موسسه بیت الزهرا(س) و اعضای انجمن کوتاه قامتان توسط موسسه بیت الزهرا(س) تقدیر  و همچنین به تعدادی از همنامان حضرت معصومه(س) جوایز نفیسی اهدا شد.