عضویت / ورود

 آیت الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از حاکمان بحرین خواست تا از سرنوشت طاغوت ها  منطقه مانند صدام، شاه ایران و سایر طواغیتی که به دست مردمشان سقوط کرده اند، عبرت گیرند.

در بیانیه ایشان به مناسبت وخامت حال عمومی آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر جنبش مردمی صلح آمیز بحرین، آیت الله اراکی دولت بحرین را به تهدید سلامت شیخ قاسم متهم کرد.

در این بیانیه آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 رسانه ها از وخامت حال عمومی حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر جنبش مردمی بحرین خبر می‌دهند، انتشار چنین اخباری موجب نگرانی ملت‌های مسلمان و رهبران اسلامی شده است.

 از این رو ما نیز ضمن درخواست از حکومت بحرین برای پایان دادن فوری به حصر ایشان، مسئولیت هرگونه آسیب رسیدن به آیت الله عیسی قاسم را متوجه حکومت بحرین می‌دانیم و توصیه می‌کنیم حکومت بحرین به خواست و مطالبات مردم مظلوم این کشور گوش فرا دهد و ضمن رعایت عدالت از اقدامات خشن و ظالمانه در برخورد با رهبران ملت استوار و شریف بحرین دست بردارد.

همچنین تأکید می کنیم که وعده خداوند حق است آنگاه که خداوند سبحان می‌فرماید: «قطعا ما ظالمان را هلاک خواهیم کرد». به حکومت بحرین توصیه می کنیم که از سرنوشت طاغوت‌های معاصر مانند صدام حسین و قبل از آن شاه ایران و دیگر طاغوت‌هایی که خبر سقوط و زوالشان بعید نیست عبرت بگیرد .

از خداوند برای ملت بحرین آزادی و رفاه و صلح و خیر مسألت داریم.

 محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهاني تقریب مذاهب اسلامی

 

نهم ربیع الاول  1439 هجری قمری