عضویت / ورود

انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) انقلابی است که مرزهای جغرافیایی را درنوردید و منشأ آثار و تأثیرات بسیار عمیق شگرفی در سراسر جهان شد؛ و فرزندان راستین انقلاب و معمار و بنیان گذار آن به بهترین وجه ممکن به اجرای رسالت جهانی خود پرداختند.  جامعة المصطفی العالمیة در این مسیر از طریق جذب آموزش و تربیت طلاب در نقاط مختلف جهان، به تبلیغ ترویج و تبیین اسلام ناب در سراسر جهان می پردازد.

یکی از این مراکز که ثمره جامعة المصطفاست؛ حوزه علمیه جامعة الزهراء اسکردو در پاکستان است که چهره زیبا و پررحمت اسلام ناب محمدی را معرفی می کند. طلاب و دست اندرکاران این حوزه از -کم ترین فرصت ها برای تبلیغ و نشر تعالیم دین مبین استفاده بهینه برده و برگزاری کلاس ها و تألیف و ترجمه کتاب و مقاله و تأسیس حدود 180 مرکز آموزش قرآن و احکام و ایجاد تشکل های مذهبی، فرهنگی و علمی و پژوهشی و آموزشی و راه اندازی همایشها؛ سیمنارها و برگزاری نشست های علمی و پژوهشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تربیتی از کارکردهای متنوع این نهاد علمی است که مدیریت داخلی آن خانم معصومه جعفری عضو اتحادیه جهانی زنان مسلمان می باشند. در این گزارش به صورت خلاصه فعالیت های این نهاد علمی فرهنگی زنان در شمال پاکستان در سال 1396 بیان می گردد.

 

 

 

1- جشن بزرگ بانوی مهر

با شرکت حدود 4000 از زنان و دانشجویان شهر اسکردو از مذاهب اسلامی  در حسینه بزرگ حیدریه در مرکز شهر برگزار گردید که در آن علاوه بر سرود تواشیح و مولودی خوانی، اساتید به بیان ابعاد مختلف شخصیت حضرت زهراء (س) از طرق گوناگون پرداختند و معصومه جعفری مدیرداخلی جامعةالزهراء اسکردو در این جشن پیرامون موضوع "حضرت زهراء معاصر سازی منشأ تحولات اجتماعی خانوادگی مسلمانان" سخنرانی کرد.

 

2- همایش بزرگ علوی با حضور دکتر ایمان موسوی مدیر امور زنان عتبات عالیات از عراق روز 13فرودرین سال 1396 با حضور شکوه زنان و دانشجویان از همه مذاهب در حسینیه هال مرکز شهر برگزار گردید  و در آن خانم آسیه ناز مدیر پروژه علمی بین المللی سنترل آسیا – از اهل سنت درباره حضرت علی علیه السلام  و  دکتر ایمان موسوی درباره نقش حضرت علی علیه السلام در پویایی و بقاء اسلام سخنرانی ایراد نمودند که این برنامه از شبکهای بین المللی  کربلا و رادیو پاکستان پخش شد.

 

3- میلاد بزرگ حضرت علی علیه السلام در سالن اجتماعات جامعة الزهراء اسکردو  با حضور هزاران تن از زنان و اقشار مختلف بلتستان و گلگت برگزار گردید. سخنرانان این مراسم  خانم سیده ملکه مدیر پروژه منشور قرآنی و خانم معصومه جعفری مدیر جامعة الزهراء ومؤسس مؤسسه بین المذاهب زنان  و خانم مهربانو مدیر مراکز دینی در شمال بودند.

 

4- برگزاری مسابقه مقاله نویسی درباره حضرت علی علیه السلام  و جوانان که به 5 مقالات برگزیده جوایز اعطاء گردید.

 

5- محفل مشاعره بین المذاهب بمناسبت ولادت هزار و چهارصد ساله سید الساجدین حضرت امام زین العابدین علیه السلام

به مناسبت ولادت با سعادت امام زین العابدین و تکمیل 1400ولادت سفیر کربلا محفل مشاعره باشکوهی در سالن اجتماعات جامعة الزهراء با حضور 2500نفر به میزبانی امام جمعه محترم شهر اسکردو همراه با 40 تن از خادمین عتبات عالیات برگزار گردید وبه چهار نفر از شعرای معروف با قرقه اندازی بلیط عتبات داده شد برنامه به طور زنده از شبکه جهانی کربلا و هادی TVبخش شد.

 

6- نشست علمی و فرهنگی صمیمی زنان فرهیخته از مذاهب گوناگون با دکتر ایمان موسوی که میزبانی این برنامه مؤسسه بین المذاهب الزهراء و اتحادیه جهانی زنان مسلمانان را بر عهده داشت.  این نشست با حضور مدیر دانشگاه تربیت معلم زبیده کفایت، کوثر پروین نماینده روزنامه های رسمی و رادیو پاکستان، کلثوم فرمان برنده جائزه نوول و رئیس دفتر   A.K.R.S.P  آغاخانیها و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار گردید.

 

7- نشست علمی بمناسبت میلاد امام محمد باقر علیه السلام که در سالن قصر بتول برگزار گردید و سخنرانان و مقاله نویسان در موضوعات گوناگون به شرح ذیل به سخنرانی پرداختند:

خانم معصومه جعفری :شخصیت امام باقر علیه السلام بهترین اسوه ونمونه برای قلعه های علمی در همه زمانها

خانم سیده ملکه:نقش امام محمد باقر علیه السلام در پایه گذاری اولین دانشگاه در جهان اسلام

 خانم زرینه تبسم:  نظریه های فقهی امام باقر علیه السلام 

 

8- تقدیم لوح تقدیر راهیان نور به مناسبت هفته زن به بهترین زنان سال و انتخاب بهترین دانشجوی سال، بهترین دکتر زن سال وبهترین مادر نمونه سال.