عضویت / ورود

 

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ):

«من قام علی مریض یوما و لیلة بعثه الله مع ابراهیم الخلیل علیه السلام فجاز علی الصراط کالبرق اللامع و من سعی لمریض فی حاجة فقضاها خرج من ذنوبه کیوم ولدته امه »

 

 نقش سازنده جامعه پزشکی و پیراپزشکی متعهد و جهادی در تحقق اهداف انسانی بسیار شگرف می نماید و از همین رو  اسلام مسئولیت مهمی بر دوش جامعه پزشکی نهاده و آن، رعایت اصول انسانی و حدود الهی در مواجهه با بیماران است تا صرف­نظر از آیین و اندیشه و فقر و غنای آن­ها و ترجیح سلامت و بهبود جسمی و روحی اشان بر راحتی و منافع مادی خدمت نمایند.

اتحادیه جهانی زنان مسلمان با همکاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران همزمان با میلاد آیینه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری(س) و به مناسبت روز پرستار، از 3 پرستار جهادی- تقریبی که همواره راستی و صداقت و مسئولیت را به نحو احسن ادا نموده‌اند تقدیر به عمل آورد.

این تکریم که در ادامه سلسله نشست های پزشکان و پرستاران جهادی تقریبی برگزار می شود با هدف تحکیم وحدت و اخوت دینی و تحکیم مبانی امینت و صلح جهانی و ارتقاء حقوق بشر بویژه زنان و کودکان و دستیابی به تقریب عملی بین مذاهب اسلامی، و تقویت انگیزه الهی و معنوی در جامعه پزشکی و بویژه پرستاران با شاخصه های زیر صورت گرفت:

·         فعالیت های جهادی داوطلبانه در مناطق محروم

·         مواجهه انسانی با بیمار با هر آیین و جنسیت و قومیتی و غنا و فقر

·         برخوردار از وجدان حرفه ای و اخلاق انسان دوستانه

·         صبر و تحمل، در مواجهه با رنج بیماران

·         فداکاری و ایثار

 

منتخبین:

1. سرکار خانم فرشته جعفریان

پرستار و مدیر اعتباربخشی و بهبود کیفیت مرکز آموزشی درمانی شهید محمدی بندرعباس

مدرس فوریت های پزشکی دانشکده پرستاری از سال 1382 تا کنون

مدرس کمک پرستاری سازمان نظام پرستاری بندر عباس

مولف 3 کتاب در حوزه پرستاری و سلامت

وی فعالیت های جهادی و داوطلبانه در خدمت به زلزله زدگان بم و زلزله زدگان بشاگرد داشته و در ویزیت رایگان مناطق دور افتاده استان هرمزگان، فین، هرمز، جاسک، لیردفت، رودان، بشاگرد و ... در دوره های متعدد مشارکت داشته است.

علاوه بر این خانم محمدیان ضمن نیروهای پرستار بسیج جامعه پزشکی کشور در امر خدمت پرستاری رایگان در کربلا و نجف نیز شرکت داشته و خدمات رسانی انجام داده اند.

 

2. جناب آقای دکتر اسماعیل حیدرانلو

رتبه اول دکترای تخصصی آموزش پرستاری از دانشـــکده پرســـتاری دانشـــگاه علوم پزشکی بقیه ا..(عج)

مسئول ساخت ابزار کشوری وگایدلاین ملی آمادگی بیمارستان ها در مواجهه با حوادث و بلایا

پرستار مدافع حرم با بیش از 70 ماموریت امداد و انتقال مجروحین مدافع حرم در جبهه مقاومت (سوریه و عراق)  با سابقه 8 ماه اسارت در دولت کردستان عراق

 

3. سرکار خانم دکتر زهرا رود دهقان

استادیار گروه داخلی جراحی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران،  و پژوهشگر برگزیده جشنواره ابن سینا در سال 86 بودند. خانم دکتر رود دهقان علاوه بر مقام های کشوری در حوزه ودرزش دو میدانی و رشته قرآن به مدت 7 سل به عنوان پرستار جهادی در خدمت رسانی پزشکی در ایام اربعین مشارکت داشته و طرح ارتقای خدمات بهداشتی درمانی در اربعین را آغاز نموده اند و علاوه بر این در اردوهای جهادی متعددی حضور داشته اند.