عضویت / ورود

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان برنامه های این اتحادیه در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که سوم تا پنجم آذرماه 97 در تهران برگزار می شود را تبیین کرد.

 کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از جمله اقداماتی است که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود و طی آن میهمانان کنفرانس که غالبا شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور هستند به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این مهم می پردازند.

 در همین زمینه "طوبی کرمانی" دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، درباره برنامه‌های این اتحادیه در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اظهار داشت: تا امروز بیش از 34 نفر از نخبگان زن جهان اسلام برای شرکت در کنفرانس وحدت اعلام آمادگی کرده‌اند و دعوتنامه برای آنها ارسال شده است، همچنین تعداد زیادی مقاله از این بانوان به دست ما رسیده است.

  وی افزود: اتحادیه جهانی زنان مسلمان، در کنفرانس وحدت امسال سه برنامه دارد؛ برنامه اول، کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان است که در آن، معرفی کاملی از اتحادیه صورت خواهد گرفت و همچنین گزارش عملکرد اتحادیه به صورت مکتوب و نمایش یک ویدئو کلیپ کوتاه اعلام خواهد شد تا مشخص شود که از سال گذشته تا امروز چه حرکت های جدیدی انجام داده ایم. در این کمیسیون از کسانی که با ما هم نگر و هم روح و هم اندیشه هستند، نیز می خواهیم در صورتی که تمایل دارند، عضویت جدید اتحادیه را بپذیرند.

  کرمانی در خصوص برنامه دوم اتحادیه در کنفرانس وحدت امسال نیز گفت: برنامه دوم، تشکیل هیأت امنای اتحادیه است؛ ما موظفیم هر سه ماه یکبار هیأت امنا را تشکیل دهیم، لذا کنفرانس وحدت، فرصتی است که به همراه اعضای خارجی  این اتحادیه، هیأت امنا را تشکیل دهیم.

  وی در خصوص وظیفه هیأت امنای اتحادیه زنان مسلمان توضیح داد: وظیفه هیأت امنای اتحادیه این است که برنامه هایی که از سوی دبیرکل اتحادیه اعلام می شود را اصلاح کند، بپذیرد و یا رد کند. اعضا هم موظفند که برنامه های یک ساله و 5 ساله آینده اتحادیه را به صورت مکتوب به دبیرکل اتحادیه اعلام کنند.

  کرمانی در خصوص برگزاری مجمع عمومی اتحادیه زنان مسلمان نیز خاطرنشان کرد: امسال نوبت مجمع عمومی اتحادیه هم هست که با برنامه هیأت امنا در یک جلسه تشکیل می شود و اعضایی که تمایل به ماندن در اتحادیه ندارند یا اعضایی که مایلند به اتحادیه اضافه شوند، بررسی می شود و احکام اعضایی که در جلسه گذشته به تصویب هیأت امنا رسیده است، در این جلسه ابلاغ می شود.

  دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، در خصوص برنامه سوم اتحادیه گفت: در برنامه سوم اتحادیه، خلاصه مقالاتی که از بانوان مسلمان به دست ما رسیده است، در کنفرانس ارائه و نقد می شود و همچنین یک بیانیه نیز صادر خواهیم کرد.