عضویت / ورود

طوبی کرمانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در گفت و گوی اختصاصی با کانال جمعیت های تقریب نهاد گفت: کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور میهمانان خانم و آقا تشکیل می‌شود تا با اهداف و برنامه های اتحادیه آشنا شوند و در صورت تمایل و تائید اعضای هیات امنای اتحادیه، می توانند جزو اعضای جدید مجمع عمومی اتحادیه معرفی گردند. در کمیسیون مجموعه مقالات بانوان، به صورت خلاصه ارائه و اظهار نظر و مداخله در آن ها صورت می گیرد. وی در خصوص جلسه عمومی هیات امنا و مجمع عمومی اتحادیه افزود: ارائه گزارش برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته، ارائه برنامه های یک سال و پنج ساله آینده از جانب دبیرکل اتحادیه و اعضا، تقدیم احکام اعضای جدید و بیانیه اختتامیه از جمله برنامه های جلسه عمومی هیات امناست.

کرمانی با تاکید بر محوریت قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزود: امروزه بدون حضور ایران در معادلات جهانی، هر تصمیمی عقیم است. اما نکته اینجاست که در اوج تحریم ها و تهدیدهای آمریکا و جهان استکبار، تشکیل و اقامه حج ابراهیمی کنفرانس وحدت اسلامی با همه امکانات و تدابیر و با حضور زنان و مردان رتبه اول جهان اسلام (اعم از علمای روحانی و دانشگاهی) نمایش دیگری بر محوریت قدرت ایران اسلامی در جهان است.

وی نقش زنان در تقویت مقاومت را انکارناپذیر توصیف کرد وادامه داد: بیش از 1400 سال پیش از جانب اسلام عزیز، جایگاه و نقش عظیم و برجسته زنان و مادران به صورت شفاف و حیاتی بیان شد که نیاز به توضیح آن نیست.آیه مرتبط به آسیه همسر فرعون و آیات بسیار دیگر و حتی سوره ای به نام "نساء" شاهد براین مدعاست. امروزه نیز تجربیات و تحقیقات جهانی موید نقش زنان و مادران در نوع و نحوه تربیت فرزندان و تعیین سمت و سوی آینده آن ها بوده و انکارناپذیر است. شاهد صدق سخن اینکه در نشست علمی ای که با حضور جمع کثیری از همسران دیپلمات های خارجی مقیم ایران در سال 1384 در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تشکیل شد، تکیه کثیری از آن ها این بود که، تجربه شهودی و حضوری ما دیپلمات ها، از نوار غزه و فلسطین اشغالی و... چنین است که " مادران از بدو تولد فرزندشان، مخاصمه و دشمنی با رژیم غاصب را در دل و اندیشه فرزندان می ریزند و از این رو همواره مقاومت فلسطینی های منطقه ادامه خواهد داشت که باید متوقف شود."

حکایت فوق نشان می دهد که  تشخیص آن ها صحیح و انکار ناپذیر است و از همین رو حزب الله و گروه های مختلف نیز به خوبی این فهم کرده  و بر تربیت و ذهنیت مقاومت در برابر ظلم و استکبار صهیونیسم پای می فشارند.