عضویت / ورود

همایش بین المللی میلاد "فاطمه، بانوی مهر – ام ابیها (سلام الله علیهما)" و جشنواره تخصصی فرهنگ مد اسلامی با عنوان "مقاومت در لوای لؤلؤ مکنون" در اهواز برگزار شد.

 اتحادیه جهانی زنان مسلمان، جشنواره سه روزه تخصصی فرهنگ مد اسلامی را با عنوان "مقاومت در لوای لؤلؤ المکنون" در شهر اهواز برگزار  کرد. این جشنواره که از تاریخ 16 الی 18 اسفندماه برگزار شد، میزبان مهمانانی از لبنان، تونس، سوریه، کویت، عمان، مصر، گینه کوناکری, عراق و .... بود.

در این جشنواره اساتید در کارگاههای دو روزه مورخ 16 و 17 اسفند به تدریس موضوعات مربوط به طراحی پارچه و پوشاک پرداختند.  و در روز پایانی نمایشگاه لؤلؤ المکنون از محصولات پوشاک تولید شده و نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان کویتی برگزار شد.

 در پایان این جشنواره همایش بین المللی میلاد "فاطمه، بانوی مهر – ام ابیها (سلام الله علیهما)" با موضوع "معاصرسازی الگوهای برجسته دینی" در تاریخ جمعه 18 اسفندماه 1396 ساعت 10 صبح در سالن امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد. حضرت آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، و دکتر طوبی کرمانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در این مراسم به سخنرانی پرداختند.

 

تقدیر از مادران و همسران شهدای مدافع حرم استان و همسران شهدای مقاومت از سوریه و لبنان، و تقدیر از بانوان نخبه استان در زمینه های مختلف فرهنگی هنری نیز از سایر برنامه های این همایش بود.