عضویت / ورود

 

کعبه شریف به شخص یا گروه خاصی وابسته نیست و از هیچ یک از قوانین بشری تبعیت نمی کند، بلکه به چند دلیل تبلور اسلام است:

 

اول: مانند قرآن کریم و پیامبر اکرم ص ، فقط به خداوند متعال وابسته است.

 

دوم: همانطور که قرآن کریم کتاب خدا و سخن اوست، و نتیجه فکر هیچ انسانی نیست و هیچ کس نمی تواند مانند آن را بیاورد، و همانگونه که پیامبر گرامی ص آموخته و شاگرد کسی نبود و هیچ کس حق تعلیم و تزکیه بر گردن او ندارد و بنده و پیامبر خداست، به همین ترتیب، کعبه – زمین و نقشه و سازه و معمار متعلق به ذات الهی است.

 

سوم: همانگونه که خداوند متعال قرآن کریم را از ایادی طاغوت و تحریف حفظ نموده و همانگونه که رسالت پیامبر اکرم ص را با معجزات مختلفی اثبات نموده، کعبه را نیز همواره از دست ظالمان گذشته، حال و آینده حفظ کرده است.

 

چهارم: همانطور که همه مسلمانان جهان باید از قرآن محافظت کنند و نسبت به حفظ شخصیت حقوقی پیامبر اکرم ص اهتمام بورزند، نسبت به حفظ امنیت حرم و تقدیس آن نیز موظف هستند.

 

پنجم: همانطور که عربی بودن قرآن یا نزول آن در حجاز، گواهی بر تخصص آن به قوم خاصی نیست و صرف این که پیامبر اکرم ص در حجاز زندگی کرده است و در آن درگذشته ومدفن شریفش در آن قرار دارد، گواهی بر اختصاص این شخصیت بزگوار به عرب یا ملت حجاز نیست، به همین ترتیب، صرف وقوع کعبه در حجاز و تأمین مواد اولیه آن در از این سرزمین دلیلی بر تخصص آن به اعراب، قوم حجاز یا دولت آن کشور ندارد، حتی اگر کعبه از سنگ ساخته شده باشد و ظاهری مانند همه سنگهای دیگر داشته باشد اما  همجوار عرش خداست و چهار دیوار آن بر روی نقشه تسبیحات اربعه بنا شده، یعنی حقیقت تسبيح وتحميد و تهليل وتكبير. و همه آنها به توحید و رهایی از همه قدرتها و سلطه های بزرگ باستانی مربوط ولذا کعبه بی نظیر است.

.

 

-------------------

حضرت آیت الله جوادی آملی

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها