عضویت / ورود

به گزارش روسیا الیوم، صندوق حمایت از کودکان وابسته به سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از آغاز عملیات آزادسازی موصل تاکنون ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر آواره شده اند که از این تعداد، ۹ هزار و ۷۰۰ نفر کودک هستند و نیاز شدیدی به کمک دارند.

همچنین سازمان «سایف دی شیلدرن» با صدور بیانیه ای خواستار تلاش برای شکسته شدن محاصره بیش از ۶۰۰ هزار کودک عراقی تحت محاصره داعش در شهر «موصل» شد.   در بیانیه این سازمان آمده است: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار کودک عراقی تحت محاصره تروریست های داعش در شهر موصل عراق هستند.   این سازمان در بیانیه خود خواستار ایجاد گذرگاه های انسانی برای خروج کودکان تحت محاصره داعش از شهر موصل شد.   سازمان «سایف دی شیلدرن» همچنین گفته است: در حال حاضر به مرحله حساسی رسیده ایم که باید به کودکان عراقی تحت محاصره داعش کمک کنیم.   «برنلا آیرونساید» رئیس برنامه های میدانی یونیسف در عراق در یک بیانیه مطبوعاتی با اعلام این خبر افزود: هنگامی که این آوارگان به مراکز خاص یونیسف منتقل شوند، این سازمان پذیرای آنها خواهد بود.

وی در ادامه گفت: به محض ورود این افراد به مراکز، کودکان ۶ ماهه تا ۱۵ ساله واکسن فلج اطفال و حصبه دریافت خواهند کرد. واکسیناسیون کودکان آواره طی دو سال گذشته برای نخستین بار انجام می شود.

گفتنی است عملیات آزادسازی موصل توسط نیروهای عراقی از ۱۷ اکتبر آغاز شده است.

------------------

منبع:

خبرگزاری ها

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها

Developed in conjunction with Ext-Joom.com