عضویت / ورود

سفیر ایران در برونئی گفت: بنده کتاب آیت الله اراکی که تحت عنوان «احادیث مشترک بین شیعه و سنی» چاپ شده است را به عنوان هدیه از مجمع جهانی تقریب گرفته‌ام که در اولین ورودم به کشور برونئی به وزارت دین آنجا هدیه خواهم داد.

حمیرا ریگی فرماندار پیشین شهر قصرقند در استان سیستان و بلوچستان به عنوان سفیر جدید ایران در برونئی در گفت‌گو با خبرگزاری تقریب با اشاره به جایگاه زنان اهل سنت پس از انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: زندگی خود را در جمهوری اسلامی شروع کردم، فرزند این نظام هستم، در جمهوی اسلامی ارزش و کرامت انسانی را از اقوام و مذاهب اسلامی مختلف شاهد بودم و این یکی از افتخارات من است.

 وی كه عضو مجمع عمومي اتحاديه جهاني زنان مسلمان است افزود: امام راحل و بنیانگذار جمهوری اسلامی از همان آغاز انقلاب، خواستار حضور بانوان ایرانی در فعالیت های اجتماعی و تاثیر گذاری بر سرنوشت کشور بودند.

 سفیر ایران در برونئی گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی توجه به اقوام و مذاهب اسلامی، به خوبی دیده شده است و افتخار بنده است که به عنوان یک شخصیت تقریبی، توانسته‌ام جهت وحدت و همدلی بین شیعه و سنی، در قالب خادم مردم انجام وظیفه کنم.

 حمیرا ریگی با ابراز خوشحالی از اعتماد کشورمان به وی به عنوان یکی از فرزندان اهل سنت سیستان و بلوچستان برای حضور در یک کشور اسلامی، از دولت و وزارت امور خارجه قدردانی کرد و گفت: اولین وجه اشتراک بین ما و برونئی مسلمان بودن ماست.

 سفیر ایران در برونئی با اشاره به تلاش کشورهای اسلامی برای صیانت از دین مبین اسلام و توطئه‌های دشمنان در جهت اسلام ستیزی و دین گریزی تصریح کرد: اتحاد و همبستگی بین کشورها، باید بیشتر شود و دین رحمت و مهربانی و اسلام گرایی توسعه بیشتری یابد.

 حمیرا ریگی در پایان با اشاره به برنامه‌های خود در کشور برونئی گفت: بنده کتاب آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی  و رئيس هيئت امناي اتحادیه جهانی زنان مسلمان را تحت عنوان «احادیث مشترک بین شیعه و سنی» به عنوان هدیه از مجمع جهانی تقریب گرفته‌ام که در اولین ورودم به کشور برونئی به وزارت دین آنجا هدیه خواهم داد و به کشور برونئی اعلام خواهم کرد که مذاهب اسلامی ما از هم جدا نیستند و ما امت واحده‌ای هستیم.

-----------------

منبع:

خبرگزاری تقریب

 

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها