عضویت / ورود

عضو هیأت امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان تأکید کرد: مساله مقاومت یکی از نیازهای جامعه اسلامی است و کنفرانس وحدت امسال در احیای روحیه مقاومت موفقیت خوبی داشته است.

انسیه خزعلی، عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا(س) در گفتگو با خبرنگار تقریب در خصوص دستاوردهای سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در تهران برگزار شد خاطرنشان کرد: در این کنفرانس ارتباطات بسیار قوی‌تر و شور و اشتیاق بیشتری نسبت به گذشته در مخاطبان و مهمانان دیده می شد.

وی افزود: در کنفرانس امسال، بیشتر بحث مقاومت و فلسطین مطرح بود و با توجه به شرایطی که برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل تلاش می کنند، مقاومت یکی از نیازهای جامعه اسلامی است و این کنفرانس توانست دوباره بحث مقاومت و ایستادگی در برابر اسرائیل را احیا و تقویت کند و فکر می کنم در این زمینه موفقیت خوبی داشته است.

این استاد دانشگاه درباره تأثیر کنفرانس وحدت در آزادی فلسطین و یمن ادامه داد: طبیعتاً قوت گرفتن نیروهای مقاوم و نیروهایی که در برابر اسرائیل موضعگیری می کنند و احساس وجود یک مرکزیت و یک کشور قوی و توانمند که از نیروهای مقاومت پشتیبانی کند، در ملت های مظلوم تأثیرگذار است تا آنها بتوانند در کشورهای خودشان با صلابت در برابر دشمنان بایستند و از مساله فلسطین دفاع کنند.

خزعلی در پایان خاطرنشان کرد: در درازمدت، این اقدامات باعث پرورش و توسعه حرکت ضد اسرائیل خواهد شد به شرطی که به صورت عملی هم این پشتیبانی وجود داشته باشد و فقط در حد شعار و برگزاری کنفرانس نباشد.

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها