عضویت / ورود

کارشناس عمانی تأکید کرد: رژیم صهیونیستی یک رژیم نژادپرست است که هدف آن سیطره بر ثروت کشورهای عربی و اسلامی است.

دکتر طاهره عبدالخالق اللواتیه، روانشناس و مشاور خانواده از کشور عمان، در زمینه نقش کنفرانس وحدت در امنیت منطقه خاطرنشان کرد: کنفرانس وحدت در منطقه از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا پیامبر اسلام(ص) همه ما مسلمانان را به وحدت دعوت کرده اند و ما را با وحدت، عزت و رفعت داده اند.

وی افزود: ما اکنون شاهد حضور تکفیری ها در کشورهای اسلامی هستیم که انسان ها را به نام دین اسلام به قتل می رسانند، این اهانتی بزرگ به دین اسلام و دین حضرت محمد (ص) است.

عضو مجمع عمومی اتحادیه جهانی زنان مسلمان درباره جنایات تکفیری ها اظهار داشت: متأسفانه از آنجا که تکفیری ها در سوریه و عراق به نام اسلام دست به جنایت می زنند و چهره اسلام را تخریب کرده اند، کشورهای اروپایی مسلمانان عادی و حتی حجاب زنان را به تکفیر مرتبط می دانند، در صورتی که دین اسلام، دین صلح و انسانیت و وحدت است و خداوند هیچگاه راضی به این اقدامات نیست.

وی با بیان اینکه کنفرانس وحدت اقدامی بسیار خوب است زیرا همه مسلمانان را زیر پرچم تقریب گرد هم می آورد، خاطرنشان کرد: مسلمانان در کشور عمان همه با هم به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند و شیعه و سنی و اباضی در کنار هم و بدون هیچ اختلافی به سر می برند.

دکتر اللواتیه درباره تأثیر مثبت کنفرانس وحدت در آزادی قدس شریف اظهار داشت: هدف صهیونیسم سیطره بر ثروت کشورهای عربی و اسلامی است و این مساله در رسانه های جهان امری بسیار واضح و روشن است. رژیم صهیونیستی به همه مقدسات اسلامی تجاوز می کند و با صلح و دوستی و مقدسات اسلامی از جمله قدس و فلسطین مخالف است. این رژیم، یک رژیم نژادپرست است که به نام دولت یهودی روی کار آمده است اما در واقع همه یهودیان از اقدامات این رژیم برائت می جویند.

وی همچنین تأکید کرد: مشکل این است که صهیونیست ها به وجود قدس شریف برای مسلمانان راضی نمی شوند و سومین حرم شریف مسلمانان در خطر است.

استاد دانشگاه عمانی افزود: مسجد الاقصی از آنِ اسرائیلی ها نیست بلکه از آنِ همه مسلمانان و مسیحیان است. مسجد الاقصی دارای تاریخ بسیار کهنی از همه ادیان آسمانی است و یهودی سازی قدس چیزی نیست که مسلمانان بتوانند در برابر آن سکوت کنند. این مسجد یکی از مقدسات ماست و مانند مسجدالحرام و مسجد النبی برای مسلمانان ارزش دارد. پس مسلمانان هیچگاه نمی پذیرند که قدس به دست صهیونیست ها بیفتد.

این کارشناس عمانی درباره محور اصلی کنفرانس وحدت امسال نیز تأکید کرد: کنفرانس وحدت امسال با شعار "قدس، محور وحدت امت اسلامی" برگزار شد که این مساله بسیار با اهمیت است زیرا بازپس گیری قدس و سرزمین های اشغالی برای مسلمانان از اهمیت بالایی برخوردار است. این شعار، شعار بسیار خوبی برای حمایت از قدس است و مسلمانان هیچگاه از قدس شریف دست برنمی دارند.

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها