عضویت / ورود

سیناریوهای پایان‌ناپذیر استکبار علیه اسلام

دکتر صبیحه نباتی

 

کشورهای زیادی تحت عنوان اسلامی وجود داشته‌اند و حکمرانان آنها در کمال آزادی براساس میل و خواسته صهیونیست‌های جنایتکارعمل می‌نمایند؛ اما استکبار جهانی مادامی‌که منافع آن‌را به خطر نیانداخته باشند، کاری به کار آنها ندارد. این در حالی است که یادمان نمی‌رود بمحض پیروزی انقلاب در ایران، توطئه‌های استکباری چگونه اغاز گردید. همچنان که در سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران چه در داخل و چه در خارج لحظه‌ای از طرح‌های خائنانه و نقشه‌های شیطانی خود دست نکشیده‌اند و همواره اندیشه سقوط نظام اسلامی را در سر پرورانده‌اند.

اساساً ماهیت نظام اسلامی و ساختار تشکیلاتی جبهه کفر چنین اقتضاء می‌کند که مادامی که از اسلام و ارزش‌های اسلامی در منطقه غرب آسیا بویژه کشور اسلامی ایران دفاع می‌شود، دشمنان اسلام برای محو کامل آن از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند زیرا با تحقق اهداف آسمانی دین مبین اسلام تمام سیاست‌ها و منافع جبهه کفر در خطر نابودی و در آستانه سقوط قرار می‌گیرد و به طور حتم نابودی دشمنان اسلام را بدنبال دارد به همین جهت خداوند به پیامبر عظیم الشأن خویش هشدار می‌دهد که: «لن‌ترضی عنک الیهود و لاالنّصاری حتّی تتبع ملّتهم؛( سوره بقره،آیه120) هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد مگر اینکه (بطور کامل) تسلیم خواسته‌های آنان شوی و از آئین آنان پیروی کنی!»

یکی از اخیرترین سیناریوهای استکبار، یهودی سازی قدس شریف است که دل هر انسان غیوری را بدرد می آورد، چه رسد به اینکه مسلمان هم بوده و شاهد تعدی و تجاوز به اولین قبله مسلمانان هم باشد. هشیاری و افشای توطئه‌ها برعلیه اسلام، شاید کمترین وظیفه‌ای است که برعهده انسان‌های آزاده به‌شمار آید. لذا به نمونه‌هایی از این سیناریوها اشاره می‌شود که عبارتند از:

 

1 ـ کودتا

یکی از کودتاهای شاخص که توسط استکبار جهانی بر علیه انقلاب اسلامی تدارک دیده شد کودتای نوژه بود. کودتایی که با تقدیم شهدا در تاریخ 18 تیرماه 1359 خنثی شد.

2 ـ تجزیه

تجزیه و یا حداقل ایجاد آشوب‌های جدائی طلبانه، یکی دیگر از چهره‌های اصلی توطئه‌های استعماری است. این توطئه‌ها هم علی رغم تلاش‌های زیاد عوامل خارجی و داخلی آمریکا به نتیجه‌ای نرسید، و ملت مسلمان ایران در پرتو عنایت حضرت ولی عصر (عج) شاهد امدادهای غیبی بودند.

 

3 ـ ترور

در ادامه توطئه‌ها استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا همزمان با آشوب‌های مختلف پرده دیگری از توطئه هایش را به نمایش گذاشت و به فاصله‌های اندکی یاران امام(ره) و پیروان اسلام ناب محمدی (ص) را آماج حملات ناجوانمردانه تروریسم کور خویش قرار داد. حربه در همان ایام امید دنیای استکباری به سقوط جمهوری اسلامی ایران آنچنان بالا گرفت که مجله نیوزویک از قول بنی‌صدر نوشت: فقط دو تن از مقامات مهم در دستگاه‌های دولتی باقی مانده‌اند، فقط یک انفجار دیگر و از آن پس همه چیز تمام می‌شود. آری فقط دو نفر رجائی و باهنر. امّا بزودی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی به شکست‌های خود در طرح این چهره توطئه نیز اقرار نمودند. آنان با این حال دست از توطئه‌های خشن بر نداشتند و علاوه بر ترور رهبران شاخص نظام اسلامی، تیم‌های ترور آمریکائی، در کوچه‌ها و خیابان‌ها مردم عادی را هدف قرار دادند و حتی کار را به جائی رساندند که در روز عاشورای حسینی (ع) در حرم مطهر رضوی(ع) زائران و عاشقان امام رضا(ع) را به خاک و خون کشیدند.

جالب توجه است که شیطان بزرگ، ملت مسلمان ایران را که چنین بی‌رحمانه آماج حملات تهاجم تروریستی قرار گرفتند به عنوان تروریست معرفی می‌کند! خانم فلوارالؤئیز نویسنده برجسته آمریکائی که اندیشه‌ها و مقالات او بر عملکرد سیاستمداران آمریکا تأثیر به سزائی دارد، چنین می‌نویسد:

«برداشت حکومت ما از تروریسم این است که اگر کسی در برابر ادعاهای ما قد علم کند، تروریست بالفطره است و چنین آدمی وقتی مورد حمله ما قرار می‌گیرد باید به حقانیت این حمله، بسان یک کیفر آسمانی اذعان کند! حمله ما به این چنین فردی شامل قوانین حقوقی مربوط به جنگ نمی‌شود، زیرا این کار ما یک جنگ نیست، بلکه یک «جهاد مقدس صلیبی» است. به نظر ما تروریست کسی است که در مقابل حملات ما از خود دفاع کند.»

4 ـ تهاجم از طبس تا صدام

با اشغال لانه جاسوسی آمریکا در ایران توسط «دانشجویان مسلمان پیرو خط امام» در 13 آبان 1358، آمریکا حیثیت جهانی خود را در معرض ضربه‌ای شدید و حقارت‌آمیز و شکستی بسیار بی‌سابقه احساس کرد و از آن روز به بعد به تکاپو افتاد تا راه چاره‌ای برای اعاده حیثیت و آزادی گروگان‌های خود بیابد. امّا هنگامی که آمریکا هرگونه امید و سازش با رهبری انقلاب را از دست داد به فکر توطئه تجاوز نظامی افتاد آمریکا در بخش اول این توطئه که به «ماجرای طبس» معروف شد توسط نیروی معنوی و غیبی خداوند متعال گرفتار آمد او که هیچگاه به مخلیه‌اش آن قدرت مافوق بشری را راه نداده بود به صورت شگفت‌انگیز در محاصره طوفان شن قرار گرفته و به رسواترین وجهی شکست خورد.

بخش دوم طرح تجاوز، حمله گسترده نظامی به ایران از طریق کشور عراق بود. این حمله در 31 شهریور 1359 با تعرض ارتش عراق به خاک ایران و حمله هواپیماهای آن به 10 پایگاه هوائی ایران آغاز گردید. ولی با استقامت و پشتکار رزمندگان اسلام در طولانی‌ترین جنگ قرن، بعد از 8 سال دفاع افتخارآمیز با پیروزی ملت مسلمان ایران و شکست توطئه گران خاتمه یافت و به این ترتیب یکی از طولانی‌ترین نبردهای تاریخ معاصر جهان که سه برابر جنگ جهانی اول و دو برابر جنگ جهانی دوم و یک و نیم برابر جنگ آمریکا و کره بود، به پایان رسید. از ویژگیهای این نبرد این بود که به عنوان یکی از نمونه‌های نادر در تاریخ، دو ابر قدرت با هماهنگی کامل از مهاجم پشتیبانی می‌کردند و دیگر اینکه در این نبرد از هر سلاح و ابزاری برای سرنگونی نظام اسلامی استفاده شد.( کودتای نوژه، ص 49)

 

5 ـ سایر چهره‌های توطئه سیاسی:

در شیوه سیاسی تهاجم دشمن بر دو حرکت استوار بود:

الف ـ چهره‌شناسی و چهره سازی

ب ـ تأثیر بر افکار عمومی

در این دو حرکت دشمن تلاش می‌کند عناصر سیاسی را که گرایش به نظام داشته یا در داخل نظام مسئولیتی دارند امّا ماهیت تفکر انقلاب و مبانی اندیشه نظام را باور ندارند، مورد شناسایی قرار دهد و سپس در جهت تأثیرگذاری آنها روی افکار عمومی تلاش نماید.

در نظام اسلامی ایران دشمن در موارد متعددی از این شیوه استفاده کرده است که به دو نمونه از اوائل انقلاب اشاره می‌کنیم گرچه در سال‌های بعد نیز این توطئه همچنان ادامه داشته است:

الف ـ حمایت از دولت موقت

ب ـ حمایت از بنی صدر مهره هدایت شده دشمن

در این دو مورد دشمن با چشم امید به این چهره‌ها نگاه می‌کرد، امّا لطف الهی و اقدامات به موقع حضرت امام خمینی(ره) و دستگاه‌های مربوطه و درک صحیح مردم از شرائط زمان، توطئه دشمنان انقلاب خنثی گردید.

6 ـ اقتصادی:

از شیوه‌های رائج دشمن برای براندازی، بهره‌گیری از محاصره اقتصادی است. تا کنون قدرتهای استکباری بارها از اهرم محاصره و تحریم اقتصادی برای از پا درآوردن نظام اسلامی استفاده کرده‌اند. آمریکا در این زمینه با تصویب قوانین فرامرزی، توقیف دارائی‌های ایران در بانک‌های آمریکا و سایر رویه‌ها فروگذاری نکرده است.

7 ـ جاسوسی:

شیوه جاسوسی از خطرناک‌ترین روش‌ها برای براندازی و انحراف حرکت‌های انقلابی است. آمریکا برای این منظور کارهای بسیاری انجام داد که مهم‌ترین آنان در تسخیر سفارتخانه آن کشور نمایان گردید که به عنوان لانه جاسوسی لقب گرفت و بعدها هم چندین مورد عوامل جاسوسی وی شناسایی و شبکه‌های جاسوسی آنان منهدم گردیده است.

8 ـ فرهنگی:

این شیوه یکی از مؤثرترین و بدترین روش‌های براندازی است. که متأسفانه هم اکنون علیه اسلام در حال اجراست. تهاجم فرهنگی بر خلاف دیگر توطئه‌ها و حملات بویژه تهاجم نظامی که با سرو صدای شدید و به صورت علنی و محسوس می‌باشد بسیار تدریجی، و نامرئی است.

گستردگی، جاذبه و کشش، برخورداری از امکانات وسیع، طولانی بودن و نفوذ عمیق در جوانان، از جمله ویژگی‌های تهاجم فرهنگی است.

در این جبهه فرهنگی نیز اگر متولیان امور و مردم مسلمان جهان خود را در پناه عمل به اصول و ارزش‌های الهی قرار دهد و با خلوص نیت از حضرت حق مدد طلبد و با آگاهی و هوشیاری کامل با توطئه‌های فرهنگی برخورد کند از سوی قدرت لایزال الهی و عنایات اهل بیت (ع) برخوردار خواهد گردید و بار دیگر نقشه‌های دشمنان اسلام بی‌نتیجه و عقیم خواهد ماند و این، سنت لا یتغیر الهی است.

 

9 ـ توهین به مقدسات

دشمنان هر از گاهی برنامه‌ای را برای تضعیف اسلام طراحی می‌کنند. غربی ها زمانی با توهین به نبی مکرم اسلام(ص)، زمان دیگری با به راه انداختن مسئله‌ی 11 سپتامبر و لشکرکشی به کشورهای اسلامی و ...، تلاش دارند مسلمانان را تحت فشار قرار داده و چهره‌ی اسلام را مخدوش جلوه دهند.

اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص)، قرآن سوزی کشیش آمریکایی رسم کاریکاتورهای موهن به مقدسات اسلام در دانمارک و حمایت سران استکبار از این حرکت‌های غیر اخلاقی و انسانی توهین به اعتقاد بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان، نشان از انحطاط درفرهنگ غرب دارد.

آیا درست است در یک کشور اروپایی مثل فرانسه یک نشریه معلوم الحال و دشمن بشریت، دین آسمانی این خیل عظیم مسلمانان را مورد تمسخر قرار دهد و با ترسیم کاریکاتوری موهن نسبت به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) توهین کند؛ توهین به رهبران ادیان آسمانی از طریق هر کسی که باشد محکوم است علی الخصوص توهین به خاتم پیامبران که رحمة للعالمین است. 

واقعیت آن است که استکبار جهانی با تهاجم نظامی نتوانسته است بر ایران به عنوان مهد اسلام ناب محمدی‌(ص) غلبه پیدا کند و در عراق و سوریه هم رویکرد نظامی آنان و عوامل‌شان، تاثیر منفی داشته است. تبلیغ الگوی اسلام آمریکایی در برخی کشورهای منطقه هم موفق نشده است مانع گسترش موج گرایش به اسلام انقلابی شود. تمسک به تروریسم هم نظر سردمداران غرب را تامین نکرد و گروه‌های تروریست در پوشش اسلام هم آنچنان که انتظار می‌رفت کاری از پیش نبردند و قادر نشدند جریان جهانی اسلام خواهی و احیای شریعت حضرت محمد (ص) را متوقف سازند و در عرصه فرهنگ نیز مجموعه تولیدات فکری نظام سلطه جهانی در برابر منطق فطرت گرای آیین محمد(ص) زمینگیر شده است.

انگیزه اصلی دشمن در این اهانت‌ها مقابله با مکتب اهل بیت علیهم السلام و روند عدالت خواهی رسول اکرم (ص)  و اسلام ناب محمدی(ص) است. امروز دنیا خوب فهمیده است که انقلاب اسلامی ایران خالصانه در راه جهاد و خدمت به مظلومان قدم بر می‌دارد و اسرائیل در توطئه‌های پیچیده بر ضد اسلام ناب می‌خواهد ضد این حقیقت را تبلیغ کند .در طول تاریخ بشر حوادث گوناگونی رخ داده تا انسان را از مسیر سعادت خارج کند و شقاوت را در نظرش زیبا جلوه دهند دشمنان انسانیت و آزادی در طول تاریخ ظلم‌های فراوانی به انسان روا داشته و دائما سختی‌ها و دشواری‌های فراوانی برای او ایجاد کرده‌اند ، حال در دنیای حاضر شاهد جنگ افروزی‌های لشکریان شیطان علیه آدمیان هستیم این مساله روشن می شود که سعادت آدمی در رسیدن به همان مسیر کمال و آزادی است ، در شرایطی که تمامی ابزارهای سخت و نرم دشمنان سعادت بشری به کار گرفته شده تا انسان را از رسیدن به انسانیت و پیروی نمودن از حقیقت همیشه هستی یعنی حرکت در امتداد مسیر الهی باز دارد ، مشاهده می شود در گوشه ای از عالم بزرگترین اجتماع تاریخ بشریت به مناسبت گرامیداشت اربعین حسین علیه السلام فرزند نبی مکرم اسلام شکل می گیرد . 

امروز بر علمای مذاهب اسلامی فرض است که دست در دست یکدیگر قریب دو میلیارد مسلمان جهان را به صحنه بیاورند تا با اقدامات عملی از شخصیت پیامبر گرامی اسلام (ص) وقرآن که مورد بارها مورد حمله نابکاران قرار گرفته و نیز از هویت خویش دفاع کنند و قلم و دندان جسارت کنندگان را بشکنند و از توانمندی‌های عظیم امت اسلامی غفلت ورزند و به دفاع از اسلام در چارچوب تمایلات غرب اکتفا کنند.

  

10- اسلام‌هراسی

غربی‌ها به دنبال برانگیختن احساسات مسلمانان و پس از آن، خشن جلوه دادن چهره اسلام و در حقیقت اسلام هراسی هستند آنان در حقیقت به دنبال عرضه اسلام خود ساخته به جامعه جهانی هستند تا جهانیان را از اسلام بهراسانند.. اما نمی‌دانند که این کارها نه تنها جلوی موج اسلامی خواهی را نمی‌گیرد، بلکه موجی از اسلام گرایی را  در جهان به راه خواهند انداخت.

امروز دنیا خوب فهمیده است که ملت‌هایی خالصانه در راه جهاد و خدمت به مظلومان قدم بر می‌دارد و غرض استکبار در بکارگیری توطئه های پیچیده بر ضد اسلام ناب محمدی (ص) این است که می‌خواهد ضد این حقیقت را تبلیغ کند. امروز هوشیاری مسلمانان نيز نسبت به گذشته در مرتبه بسیار خوبی قرار دارد. مسلمانان با دقت، شیطنت‌ها و فتنه‌جویی‌های دشمنان را رصد می‌کنند و در مقابل حرکت های مذبوحانه آنان، مقتدر و هوشمندانه خواهند ایستاد؛ چرا که اهانت دشمنان به مقدسات امت اسلامی، بر عزم و اعتقاد مسلمانان برای مقابله با توطئه ها و تفرقه افکنی ها می افزاید و بیش از هر زمان دیگر وحدت مسلمین را تقویت خواهد کرد.

امروز بیش از هر زمان دیگری، دشمنان از گسترش اسلام به وحشت افتاده‌اند و برای جلوگیری از نفوذ و گسترش اسلام در جهان، دست به هر جنایتی می‌زنند. بررسی اقدامات مذبوحانه استکبار جهانی در طول چند سال گذشته،. از پدیدآوردن گروه های تروریستی مثل القاعده، طالبان، داعش و تکفیری ها در منطقه، سرکوب قیام های مردمی در برخی کشورهای تحت سلطه دیکتاتوری وابسته به غرب، نسل کشی مسلمانان در برخی کشورها در میان سکوت مجامع بین المللی، تا ایجاد محدودیت های اجتماعی برای شهروندان مسلمان در کشورهای اروپایی، تهاجم فرهنگی و توهین به مقدسات اسلامی از طریق رسانه های تبلیغاتی وابسته به اسرائیل و ایجاد موج اسلام هراسی در سراسر دنیا مقابله جدی آنها را با اسلام در سراسر دنیا نشان می دهد.

از یک سو دنیای غرب با نوعی پوچی در کاربردی بودن دستاوردهای خود مواجه شده است و از سوی دیگر دنیای شرق به اصول اولیه­ی اسلامی بازگشته است، و همه­ این­ها منجر به ایجاد احساس اضطرابی دوگانه در جهان غرب شده که نتیجه‌ای جز برخوردهای تهاجمی با اسلام درپی نداشته است و می­توان به صراحت گفت که آشفتگیِ غرب و آمریکا، مبنای اصلی برای اسلام هراسی امروزی محسوب می‌شود. 

اسلام، دین مهربانی، تعقل و تفکر است که در کتاب آسمانی خود، پیروانش را به «جدال أحسن» با پیروان دیگر ایده‌ها دعوت می‌کند و آنچه مسلم است اینکه حوادثی نظیر آنچه که در فرانسه و دانمارک و..... اتفاق افتاده، بهانه‌ای است برای ایجاد موج اسلام‌هراسی و توهین به مقدسات بویژه آخرین فرستاده خداوند و خاتم پیامبران الهی شده است

دشمنی غرب با اسلام مسئله­ای است که پیشینه تاریخی دارد و به امروز و دیروز باز نمی­گردد چرا که ظهور این دین مبین بود که اکمال انسان را عینیت بخشید و تحت لوای آن است که عزت و سربلندی برای نسل بشر محقق می­شود امری که جهان غرب به شدت با آن مخالف است چون حس آزادی و ظلم­ستیزی که اسلام مروج آن است به کل، اهداف شوم و آروزهای آن­ها را بر باد می‌­دهد. البته دشمنی با پیامبران و انحراف انسان­ها از خداگرایی به قبل از بعثت پیامبر (ص) باز می­گردد؛ اما غرب و آمریکای جنایتکار و صهیونیزم جهانی بی­توجه به آیه شریفه «وَمَکَروا وَمَکَرَالله وَاللهُ خَیرُالماکِرین»می­کوشد با اقداماتی که از پیش هویت آن­ها کاملاً مشهود است به اصطلاح چهره کامل­ترین ادیان نزد خدا را مخدوش کند که از جمله تمسک به پدیده اسلام هراسی از طرق مختلف است.

 

نامه رهبری

ارسال نامه توسط مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی از چندین جهت مورد اهمیت است که یکی از آنها فرستادن نامه با توجه به زمان آن است. بیان سه موضوع مهم در زمان ارسال نامه:

الف ـ چهره بدی که داعش به عنوان یک گروه دست‌نشانده غربی‌ها از اسلام به دنیا نشان می‌دهد

ب ـ  زمانی که نشریه فرانسوی شارلی ابدو به اسلام هجمه وارد کرده است

ج ـ اسلام هراسی که در غرب به راه انداخته است از مهم‌ترین مسائل زمانی نامه است.

باید به مکان ارسال نامه که اروپا و آمریکای شمالی ارسال شده است توجه کرد و این نامه از آن جهت با اهمیت است که مخاطبان نامه جوانان این مناطق هستند.

به ندرت پیش می‌آید که رهبران جهان با جوانان صحبت کنند و یکی از نکات مهم این نامه این است که در پیام‌هایی که جوانان می‌گذاشتند این مورد به چشم می‌خورد که رهبر ایران به طور مستقیم با جوانان صحبت می‌کنند و به آنان بها داده می‌شود و نشان از یک رابطه نزدیک رهبر با جوانان دارد.

این نامه رهبری تداعی نامه حضرت امام(ره) به گورباچف است که بعد‌ها اهمیت نامه مشخص شد و امام در آن شرایط نامه را نوشتند و شاید در آینده متوجه خواهیم شد که این نامه چه فضای عطرآگینی ایجاد کرده است و در واقع نهالی کاشته شده که در آینده نزدیک ثمر خواهد داد.

این نامه با توجه به خردگرایی، روشن‌فکری جوانان و شرایط موج منفی علیه اسلام که استکبار راه‌اندازی کرده ارسال شده و  یک امید در دل انسان‌های جویای حقیقت ناب اسلام پدیدار کرد.

هدف موج اسلام هراسی، نابودی کانون خانواده های اسلامی و مهاجرت مسلمانان از کشورهای اروپایی و غرب است، گفت: نامه رهبری اضافه بر این که تدبیر و زمان شناسی ایشان را نشان می دهد روند گسترش اسلام را در غرب تسریع کرد.

 

 10ـ توطئه راه اندازی گروه‌های تکفیری

این توطئه پس از شکست استکبار در ایران بمنظور نا امنی منطقه غرب آسیا شکل گرفت.

الف ـ  نحوه پیدایش

گروه داع "دولت اسلامی در عراق" در 15 اکتبر 2006 و پس از نشست شماری از گروه‌های مسلح در عراق شکل گرفت. در این نشست "ابوعمر البغدادی" به عنوان سرکرده آن تعیین شد. این گروه از زمان تشکیل در سال 2006 عملیات و حملات تروریستی بسیار را در عراق برعهده گرفت.

پس از هلاکت "ابوعمر البغدادی" در 19/4/2010 "ابوبکر البغدادی" به عنوان جایگزین وی معرفی شد. با روی کار آمدن ابوبکر البغدادی، دامنه عملیات و حملات این گروه تروریستی وسعت گرفت و همزمان با آغاز بحران در سوریه، عناصر این گروه در سوریه نیز فعال شدند.

 

ب ـ تشکیل "جبهه النصره" در سوریه

گروه "جبهه النصره لاهل الشام" در اواخر سال 2011 و با آغاز بحران و جنگ در سوریه به عنوان شاخه گروه "دولت اسلامی در عراق" تشکیل شد و به سرعت به یکی از گروه‌های مطرح در این عرصه تبدیل گشت. عناصر جبهه النصره  به قتل سوريها همت گماشتند.

سرانجام در 9/04/2013 ابوبکر البغدادی سرکرده "دولت اسلامی در عراق" در پیامی صوتی ادغام "جبهه النصره" و "دولت اسلامی در عراق" را اعلام کرد تا بدین ترتیب گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" شکل بگیرد. عناصر "داعش" از اواخر دسامبر 2013 و اوایل سال 2014 و با آغاز عملیات نیروهای ارتش عراق برای پاکسازی الانبار، وارد شهر فلوجه در این استان شدند. 

 

ج ـ هدف از تأسیس داعش

پس از تشکیل گروه "توحید و جهاد" به سرکردگی "ابومصعب الزرقاوی" در سال 2004 و بیعت او با "اسامه بن لادن" سرکرده سابق "القاعده"، این گروه به شاخه سازمان القاعده در عراق تبدیل شد. این گروه با گسترش عملیات خود به یکی از قدرتمندترین گروه‌های تروریستی در عراق تبدیل شد، تا اینکه الزرقاوی در سال 2006 در اظهاراتی ضبط شده به صورت مصور از تشکیل "شورای مجاهدین" به سرکردگی "عبدالله رشید البغدادی" خبر داد.

پس از هلاکت زرقاوی در سال 2006 "ابوحمزه المهاجر" به عنوان سرکرده این گروه تعیین شد. در پایان آن سال نیز گروه "دولت اسلامی عراق" به ریاست "ابوعمر البغدادی" تشکیل شد

در19/04/2010 نیروهای مشترک عراقی و آمریکایی در عملیاتی در منطقه "الثرثار" منزلی را که "ابوعمر البغدادی" و "ابوحمزه المهاجر" در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار دادند. با شدت گرفتن تبادل آتش، جنگنده‌ها آن منزل را بمباران کردند که در نتیجه آن این دو تروریست از پای در آمدند. اجساد این دو تروریست در معرض دید عموم گذاشته شد.

یک هفته بعد این گروه در بیانیه‌ای در اینترنت به هلاکت این دو تروریست اذعان کرد و پس از حدو 10 روز "ابوبکر البغدادی" به عنوان جانشین و سرکرده جدید تعیین شد. "الناصر لدین الله سلیمان" نیز به عنوان وزیر جنگ معرفی شد.

 

د ـ حامیان داعش چه کسانی هستند

عناصر گروه داعش مانند "جبهه النصره" از بی رحم ترین تروریست‌های حاضر در سوریه و عراق هستند. فیلم‌ها و تصاویر منتشر شده از جنایت‌های این گروه تروریستی موجب شد که حامیان گروه‌های مسلح در سوریه مدعی شوند که از این گروه حمایت نمی‌کنند. حتی برخی گروه‌ها نیز برای افزایش دریافت حمایت‌های بین المللی خود را مخالف این گروه جلوه داده و با داعش وارد جنگ شده‌اند.

با توجه به گستردگی کمک‌های مالی، تسلیحاتی و لجستیکی که با آغاز جنگ در سوریه به این کشور سرازیر شده است؛ تلاش گروه‌های مسلح به ویژه داعش برای دستیابی هرچه بیشتر به این کمک‌ها و سلطه بر گروه‌های دیگر شدت گرفت که این امر موجب آغاز جنگ و درگیری گروه‌های مسلح با یکدیگر شد. اما با وجود اعلام برائت حامیان گروه‌های مسلح از داعش و جبهه النصره، کمک‌های حامیان خارجی همچنان به دست این دو گروه می‌رسید. این کمک‌ها در قالب حمایتهای مالی، تسلیحاتی، لجستیکی، اطلاعاتی، آموزشی و غیره از سوی حامیانی که در رأسشان عربستان به همراه چند کشور غربی، موجب ادامه جنگ و ویرانی در سوریه شده بود.

 

ه ـ ختم غائله داعش در منطقه

با حضور نیروهای الحشد الشعبی درگیری‌های محور مقاومت در عراق با داعش شدت گرفته و شهرهای باقی مانده یکی پس از دیگری آزاد شدند تا اینکه سرانجام ارتش و نیروهای مردمی عراق با شکست داعش در شهرستان راوه استان الانبار، رسماً پایان داعش را در این کشور اعلام کردند و امروز داعش در عراق هیچ جغرافیایی را در اختیار ندارد.

و اما شهر بوکمال در شرق استان دیرالزور، آخرین دژ داعش در سوریه و آخرین شهری بود که تحت اشغال داعش بود و اهمیت زیادی داشت، بنابراین عملیات گسترده‌ای برای آزادسازی آن آغاز شد و این شهر توسط نیروهای مقاومت آزاد می شود اما چند روز بعد داعش توانست به بخش هایی از این شهر رخنه کند تا اینکه عملیات بزرگ دیگری طرح ریزی می شود و سردار سلیمانی شخصاً به بوکمال می رود تا بر روند اجرای این عملیات نظارت کند و فرماندهی این عملیات را شخصاً بر عهده می گیرد. بالاخره حاج قاسم سلیمانی بر اساس محاسبات دقیق و واقعیتی که در میدان دیده بود، در روز ۳۰ شهریور وعده نابودی دو ماهه داعش را داد و از روزی که حاج قاسم سلیمانی این وعده مهم را داد تا روز یکشنبه ۲۸ آبان، ۵ج روز زمان بود و با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت این سردار دلاور اسلام، وعده خود را برای نابودی گروهک تروریستی تکفیری داعش، یک روز زودتر از موعد وعده داده شده، محقق کرده است.

داعش لکه  ننگی بر پیشانی سیاست و حکومت در غرب آسیا، لکه ننگی بر پیشانی دمکراسی و روابط بین الملل، حقوق بین الملل و بطور کلی ننگ جامعه بشریت است . از طرف دیگر جنایات قرون وسطایی داعش موجب افول و پایان آرمان خلافت خواهی تاریخی و جامعه ارمانی خلافت سلفی شد و لکه ننگی نیز بر پیشانی سلفی سیاسی نیز باقی گذاشت.

جهان اسلام به واسطه‌ی داشتن چنین مردانی به خود می بالد و سرافراز است؛ و دشمن مستکبر امروز حقیرتر و زبون تر از همه‌ی سالها و ایام!

سلام و درود خدا بر مجاهدان را ه حق؛ سلام خدا بر شهدای مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام و حریم انقلاب اسلامی؛ سلام خدا بر مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم

 

11 ـ توطئه تقسیم

هدف آمریکا و اسرائیل تضعیف مسلمانان و تبدیل آنها به دولت‎های کوچک و تقسیم شده است. تلاش‌های جدایی کردستان از عراق توطئه تقسیم آمریکا و اسرائیل است و آنچه در عراق رخ می‎دهد، منحصر به این کشور نمی‎شود بلکه سناریوی تقسیم همه کشورهای منطقه از جمله یمن را در برخواهد گرفت.

مشکلات امت نتیجه نداشتن آگاهی و مسئولیت است، این در حالی است که سناریوی تقسیم سال‎های متمادی است که وجود دارد. جنگ ها و فتنه ها گریزی از آن نیست، مگر اینکه مسئولانه با آن مبارزه شود.

سناریوی تجزیه و تقسیم با بحران سیاسی کلید می‌خورد و سپس با عناوین طایفه‌ای و مذهبی و نژادی اجرا می‌شود. تجربه تقسیم سودان نمونه عینی بحران‌های مستمر در شمال و جنوب این کشور است.

اگر آنچه که با هویت اسلامی مسلمانان در تعارض است توسط سفیر آمریکایی بر آنها تحمیل شود و ما هم آن را بپذیریم، این مساله خیلی خطرناک است. تنها راه، وحدت امت اسلامی، مقاومت و پایداری در برابر خواسته‌های نابحق استکبار جهانی است.

 

12ـ یهودی‌سازی قدس

یادمان نمی رود زمانی که شارون معروف به قصاب صبرا و شتیلا با چکمه وارد مسجد الاقصی شد. همان وقت بود که مردم غیور فلسطینی برای دفاع از حریم اولین قبله‌گاه مسلمانان با دست خالی انتفاضه دوم را براه انداختند.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو را به اورشلیم مهیا سازد.

این اقدامات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تنها یک موضوع را نشان می‌دهد و آن اینکه رئیس جمهور آمریکا خواهان آرامش و صلح در منطقه غرب آسیا نیست. 

قدس پایتخت اسرائیل نخواهد شد. در حال حاضر تمام دنیا با این اقدام مخالف است و به این امر واکنش نشان داده و این نشان دهنده این است که ترامپ خواهان آرامش و ثبات در این منطقه نیست و اکنون که سایه داعش از این منطقه برداشته شده و منطقه روی آرامش و ثبات به خود گرفته است، ترامپ داستان دیگری را آغاز می‌کند که درگیری‌ها اوج بگیرند.

 در پایان شکی هم  نیست که این آخرین سناریو نخواهد بود؛ بر همین اساس همه کشورهای اسلامی و ملت های مسلمان با اتحاد و جدیت هر چه بیشتر باید با این اقدام مخالفت نموده و نسبت به آن واکنش نشان دهند که منجر به بالا رفتن تشنج خواهد بود که آقای ترامپ موفق به این کار نخواهد شد. 

اتحادیه جهانی زنان مسلمان این اقدام را به شدت محکوم کرده به این دلیل که این یک جنایت بزرگ در حق مسلمانان، فلسطینی‌ها و قدس شریف بوده است و قدس همچنان پایتخت فلسطین خواهد بود و اسرائیل از روی زمین محو و نابود می‌شود، ان شاء الله.

 

 

  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها
  • آخرین‌ها