عضویت / ورود
گزارشات

دومین هم اندیشی "نقش جامعه پزشکی در تقریب دلها" با قرائت قرآن توسط قاری بین المللی محمد مهدی بیگی و پخش سرود جمهوری اسلامی در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

این همایش به همت اتحادیه جهانی زنان مسلمان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) و بزرگداشت روز پرستار با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب و  دکتر "حریرچی" قائم مقام وزیر بهداشت برگزار شد، ار پرستاران برجسته تقریبی-جهادی تقدیر به عمل آمد.

کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان همزمان با  سی‌و‌یکمین کنفرانس وحدت اسلامی به ریاست دکتر "غدیر جمال" استاد دانشگاه کویت و عضو هیأت امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان  و نایب رئیسی دکتر طوبی کرمانی، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان برگزار شد. در پایان این کمیسیون بیانیه نهایی اتحادیه جهانی زنان مسلمان به شرح ذیل قرائت گردید.

کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان، با عنوان "نقش خودباوری مسلمانان در تشکیل تمدن نوین اسلامی" در سومین روز برگزاری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار شد. 

 دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان از راه اندازی نمایندگی دفتر این اتحادیه در کشورهای مختلف اسلامی خبرداد و گفت: در چند روز آینده دفتر این اتحادیه در کشور تونس دایر خواهد شد. 

 آیت الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، از حاکمان بحرین خواست تا از سرنوشت طاغوت ها  منطقه مانند صدام، شاه ایران و سایر طواغیتی که به دست مردمشان سقوط کرده اند، عبرت گیرند.

به گزارش وبسایت اتحادیه جهانی زنان مسلمان، اولين کارگاه آموزشي بين المللي "زن و خانواده در شریعت اسلامی و قانون مدنی"  توسط اتحاديه جهانی زنان مسلمان در تاریخ چهارشنبه و پنجشنبه 27 - 26 مهرماه 96 در بیروت – لبنان برگزار شد.

دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، از برگزاری کارگاه آموزشی "زن و خانواده و قوانین مدنی کشورهای اسلامی" در پایان هفته جاری در لبنان خبر داد.

  حوزه علمیه جامعة الزهراء اسکردو در پاکستان که یکی از ثمرات جامعه المصطفاست، چهره زیبا و پررحمت اسلام ناب محمدی را معرفی می کند. طلاب و دست اندرکاران این حوزه از -کم ترین فرصت ها برای تبلیغ و نشر تعالیم دین مبین استفاده بهینه برده و برگزاری کلاس ها و تألیف و ترجمه کتاب و مقاله و تأسیس حدود 180 مرکز آموزش قرآن و احکام و ایجاد تشکل های مذهبی، فرهنگی و علمی و پژوهشی و آموزشی و راه اندازی همایشها؛ سیمنارها و برگزاری نشست های علمی و پژوهشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تربیتی از کارکردهای متنوع این نهاد علمی است که مدیریت داخلی آن خانم معصومه جعفری عضو اتحادیه جهانی زنان مسلمان می باشند. در این گزارش به صورت خلاصه فعالیت های این نهاد علمی فرهنگی زنان در شمال پاکستان در سال 1396 بیان می گردد.

اتحادیه جهانی زنان مسلمان در محکومیت نسل کشی مسلمانان میانماری بیانیه ذیل را منتشر کرد: