عضویت / ورود
گزارشات

اتحاديه جهانی زنان مسلمان  جنایت وحشيانه ارتش اشغالگر صهیونیستی را در قتل مددكار و پرستار فلسطینی شهيده رزان نجار را در حالی که در بهار جوانی  خویش به تازگی طعم شیرین مادری را چشیده و در حال انجام وظیفه انسانی در نوار غزه و کمک به مجروحان بود شدیدا محکوم می کند.

اتحادیه جهانی زنان مسلمان ضمن تقدیر از شایستگی‌ها و زحمات تیم قهرمان بانوان فوتسال جمهوری اسلامی، برایشان سعادت و توفیق در همه عرصه‌ها و در هردو جهان از خداوند متعال خواستار است.

پنجمین کنفرانس سالانه چالش ها و آسیب های اجتماعی معاصر، راهکارهای تحکیم بنیان و تحقق سعادت خانواده روز 16فروردین 97 با حضور پزوهشگران متخصص در موضوع خانواده در بیروت – لبنان برگزار گردید.

 آیت الله اراکی  امت اسلام را خانواده بزرگی دانستند که هر فرد آن در رفتار، اخلاق و  ارزش ها می تواند محمد(ص) شود. و این وحدت وحدت حقیقی است، نه اعتباری یا لفظی و نه قانونی یا رسمی. وحدت حقیقی آن گاه محقق می شود که با صعود و ترقی محمد(ص)، پیروان حقیقی او نیز صعود و ترقی می‌کنند .

 

 دبير اتحاديه جهاني زنان مسلمان، در همایش بين اللملي میلاد فاطمه، بانوی مهر – ام ابیها (سلام الله علیهما) در اهواز گفت: این جشنواره گامی است در راستای تأسيس فدراسيون فرهنگ مد جهان اسلام در اهواز و اميداورم نخستين مرکز تخصصي پوشاک و نقوش اسلامي در جهان اسلام به زودی هنرجو بپذيرد.

 

همایش بین المللی میلاد "فاطمه، بانوی مهر – ام ابیها (سلام الله علیهما)" و جشنواره تخصصی فرهنگ مد اسلامی با عنوان "مقاومت در لوای لؤلؤ مکنون" در اهواز برگزار شد.

 

 

 بیستم فوریه از سوی سازمان ملل روز عدالت اجتماعی نامیده شده است. سازمان ملل به منظور توجه به مسائل انسانی و اجتماعی، روزهائی از سال را به برخی از موضوعات اختصاص داده است، مانند روز بیستم فوریه که روز عدالت اجتماعی ست تا به عقیده ی رهبران سازمان ملل بتوان با بحث های همه جانبه و از طریق همکاری صلح آمیز در داخل کشورها و میان کشورهای مختلف، به این موضوع مهم پرداخت. هدف سازمان ملل برای نامیدن بیستم فوریه به روز عدالت اجتماعی، رعایت حقوق برابر میان همه ی مردم صرف نظر از جنسیت، گروه سنی، نژاد، قومیت، مذهب، فرهنگ و نقص عضو اعلام شده است. به همين مناسبت، وبسایت اتحادیه جهانی زنان مسلمان به این موضوع از منظر اسلامی پرداخته است.

عدالت اجتماعی یکی از مهم ترین اصول و پیش نیازهای عدالت در جامعه است. چرا که جامعه برخوردار از عدالت از تمام ویژگی های عدالت مانند آزادی بیان و حق انتخاب، برابری حقوق و وظایف، و توزیع منصفانه ثروت نیز برخوردار است . اما متاسفانه امروزه نگراني هاي دولت ها تا حد زیادی به جاي كاهش فاصله بين طبقات اجتماعي و مبارزه با فقر، بي سوادي و بيكاري به مبارزه با تروريسم، مبارزه با جرايم سازمان يافته و قاچاق مواد مخدر معطوف شده است.

دومین هم اندیشی "نقش جامعه پزشکی در تقریب دلها" با قرائت قرآن توسط قاری بین المللی محمد مهدی بیگی و پخش سرود جمهوری اسلامی در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

این همایش به همت اتحادیه جهانی زنان مسلمان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) و بزرگداشت روز پرستار با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب و  دکتر "حریرچی" قائم مقام وزیر بهداشت برگزار شد، ار پرستاران برجسته تقریبی-جهادی تقدیر به عمل آمد.

کمیسیون اتحادیه جهانی زنان مسلمان همزمان با  سی‌و‌یکمین کنفرانس وحدت اسلامی به ریاست دکتر "غدیر جمال" استاد دانشگاه کویت و عضو هیأت امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان  و نایب رئیسی دکتر طوبی کرمانی، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان برگزار شد. در پایان این کمیسیون بیانیه نهایی اتحادیه جهانی زنان مسلمان به شرح ذیل قرائت گردید.