عضویت / ورود
مقالات
از دید اسلام، هر عملی اعم از گفتار، رفتار و اعتقاد که برخلاف مبانی دینی و عقلی باشد، خرافه است. کسانی که خرافات را با دین مرتبط می‌دانند، یا دین را درست نشناخته‌اند یا مغرضانی هستند که با ایجاد شبهه و شائبه می‌خواهند چهره پاک دین را آلوده و مشوه سازند.
عقل و عشق در قیام بزرگ سیدالشهدا (ع) نقش مهمی دارند. داستان عقل و عشق داستان درازی است و در تاریخ بشریت همواره این دو عامل در کنار هم گرداننده بوده و جریان کربلا نیز به کمک این دو عامل شکل گرفته است.
سه شنبه, 02 شهریور 1395 11:02

جوامع مسلمان و نقش زنان در مساجد

مساجد همواره مرکز رشد، آموزش‌های اخلاقی و معنوی، و مکانی عمومی‌‌ برای بحث بر سر دغدغه‌های مسلمانان، و نشان دادن واکنش به اموری بود‌ه‌اند که جوامع مسلمان را تهدید می‌کرده است. کلام قرآن در باب تساوی مسئولیت زنان و مردان در ارتقای خیر عمومی‌‌روشن است: "و مردان و زنان با ايمان دوستان يكديگرند كه به كار‌هاى پسنديده وا می‌دارند و از كار‌هاى ناپسند باز می‌دارند و نماز را بر پا می‌كنند و زكات می‌دهند و از خدا و پيامبرش فرمان می‌برند. آنانند كه خدا به زودى مشمول رحمتشان قرار خواهد داد كه خدا توانا و حكيم است (التوبه 9:71)"
سه شنبه, 22 تیر 1395 14:10

عفاف در پرتو حجاب

زن مظهر جمال و زیبایی و عفاف است و مرد مظهر شیفتگی و مجذوب شدن. از آن جهت فرهنگ غنی و ارزشمند اسلام پوشش و حجاب را برای بانوان لازم دانسته است و حجاب را حافظ ارزش‏های والای معنوی زنان در برابر مردان قرار داده و در طول تاریخ او را از فساد و تباهی و افتادن در دام شهوت‏ پرستان خودپرست نگهداری نموده است.
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها

Developed in conjunction with Ext-Joom.com