عضویت / ورود
مقالات

واقعیت این است که حقوق بشر اسلامی به دلیل جامعیت و حاکمیت دین بر نگارش آن، دست برتر بر اعلامیه حقوق بشر غربی دارد.

در فوریه سال 2015 برادر سوزان برکات به نام ضیاء برکات با همسرش یسر ابوصالحه و رزان خواهر یسر در منزل مسکونی خود در کارولینای شمالی کشته شدند.  براساس گفته قاتل 46 ساله استفن هیکز که مدت کوتاهی پس از قتل خودش را تسلیم پلیس کرد، انگیزه وی مشاجره ای بر سر پارکینگ بوده. این داستان و انگیزه بدون هیچگونه شبهه ای در رسانه ها و اخبار منعکس شد تا آن که خواهر ضیا در یک کنفرانس خبری حقیقت ماجرا را برای رسانه ها روشن کرد. این که این قتل ها با انگیزه نفرت و اسلام هراسی صورت گرفته است. در این نوشتار که متن سخنرانی وی در کنفرانس تد است، سوزان برکات روایت می کند که چگونه با این ماجرا کنار آمدند و از همه می خواهد در برابر این گونه رفتارهای نفرت آمیز و در برابر هر گونه ظلم و تبعیض بایستند

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 14:51

حقوق بشر از ديدگاه اسلام و غرب

در اين نوشتار درصدديم به بيان تعارضات وبررسي راه حل هاي ارايه شده و نواقص حقوق بشر و مقايسه آن با حقوق بشر اسلامي بپردازيم. در ضمن مروري بر حقوق افراد و اقليت ها در جمهوري اسلامي ايران خواهيم داشت و به بيان موضوع و ديدگاه اسلام و قانون اساسي ايران نسبت به حقوق اقليت ها خواهيم پرداخت. علاوه بر اينكه، قابل اجرا نبودن قوانين و بيانيه هاي منشور بشر در مورد اقليت ها در ايران بررسي خواهد شد. حال بايد ببينيم تفاوت ها و تعارضات حقوق بشر اسلامي و غرب در چيست؟ حقوق اقليت ها و افراد در حقوق بشر اسلامي و غربي چگونه لحاظ شده است؟

 کشورهای زیادی تحت عنوان اسلامی وجود داشته‌اند و حکمرانان آنها در کمال آزادی براساس میل و خواسته صهیونیست‌های جنایتکارعمل می‌نمایند؛ اما استکبار جهانی مادامی‌که منافع آن‌را به خطر نیانداخته باشند، کاری به کار آنها ندارد. این در حالی است که یادمان نمی‌رود بمحض پیروزی انقلاب در ایران، توطئه‌های استکباری چگونه اغاز گردید. همچنان که در سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران چه در داخل و چه در خارج لحظه‌ای از طرح‌های خائنانه و نقشه‌های شیطانی خود دست نکشیده‌اند و همواره اندیشه سقوط نظام اسلامی را در سر پرورانده‌اند.

 

دوشنبه, 27 شهریور 1396 13:51

اهميت خانواده در آينده فرزندان

 عشق کلید تربیت دینی است. کسب فضایل اخلاقی باید به‌واسطة عشق به خداوند حاصل شود. انسان کامل کسی است که بتواند گرایش‌های والای انسانی، همچون کمال‌طلبی، حقیقت‌جویی، خداجویی، علم‌طلبی، عدالت‌خواهی و... را در خود کشف کند و بپروراند

از دید اسلام، هر عملی اعم از گفتار، رفتار و اعتقاد که برخلاف مبانی دینی و عقلی باشد، خرافه است. کسانی که خرافات را با دین مرتبط می‌دانند، یا دین را درست نشناخته‌اند یا مغرضانی هستند که با ایجاد شبهه و شائبه می‌خواهند چهره پاک دین را آلوده و مشوه سازند.

شب قدر از منظر قرآن

جعفر وفا (پژوهش‌گر و کادر علمى پژوهشکده تحقیقات اسلامی)
  • پربیننده‌ترین‌ها
  • برگزیده‌ها

Developed in conjunction with Ext-Joom.com