عضویت / ورود
دوشنبه, 27 شهریور 1396 13:51

اهميت خانواده در آينده فرزندان

 عشق کلید تربیت دینی است. کسب فضایل اخلاقی باید به‌واسطة عشق به خداوند حاصل شود. انسان کامل کسی است که بتواند گرایش‌های والای انسانی، همچون کمال‌طلبی، حقیقت‌جویی، خداجویی، علم‌طلبی، عدالت‌خواهی و... را در خود کشف کند و بپروراند

  حوزه علمیه جامعة الزهراء اسکردو در پاکستان که یکی از ثمرات جامعه المصطفاست، چهره زیبا و پررحمت اسلام ناب محمدی را معرفی می کند. طلاب و دست اندرکاران این حوزه از -کم ترین فرصت ها برای تبلیغ و نشر تعالیم دین مبین استفاده بهینه برده و برگزاری کلاس ها و تألیف و ترجمه کتاب و مقاله و تأسیس حدود 180 مرکز آموزش قرآن و احکام و ایجاد تشکل های مذهبی، فرهنگی و علمی و پژوهشی و آموزشی و راه اندازی همایشها؛ سیمنارها و برگزاری نشست های علمی و پژوهشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تربیتی از کارکردهای متنوع این نهاد علمی است که مدیریت داخلی آن خانم معصومه جعفری عضو اتحادیه جهانی زنان مسلمان می باشند. در این گزارش به صورت خلاصه فعالیت های این نهاد علمی فرهنگی زنان در شمال پاکستان در سال 1396 بیان می گردد.

اتحادیه جهانی زنان مسلمان در محکومیت نسل کشی مسلمانان میانماری بیانیه ذیل را منتشر کرد:

از دید اسلام، هر عملی اعم از گفتار، رفتار و اعتقاد که برخلاف مبانی دینی و عقلی باشد، خرافه است. کسانی که خرافات را با دین مرتبط می‌دانند، یا دین را درست نشناخته‌اند یا مغرضانی هستند که با ایجاد شبهه و شائبه می‌خواهند چهره پاک دین را آلوده و مشوه سازند.

دوشنبه, 06 شهریور 1396 15:19

صلح عادلانه اسلامی

 

صلح از واژه ها و مفاهیم دیر پای جوامع بشری می باشد که ریشه ی عمیقی از اندیشه های مصلحان تاریخ و متفکران و همچنین ادیان داشته است . ساختن جهانی سرشار از آرامش و همزیستی  مسالمت آمیز یکی از دغدغه های جدی بشر از آغاز تاریخ زندگی خود تا دوره ی معاصر بوده است. به همین جهت در میان آراء ودیدگاههای مکاتب و متفکران بزرگ این موضوع ،از نظرگاههای مختلف به بحث و چالش کشیده شده است . صلح فراخوان ادیان مختلف بویژه ادیان توحیدی نیز بوده است .چنانکه در میان آموزه های هر دین ، آشکارا دعوت پیروان خود به سوی صلح وعدالت ،دیده می شود . از سوی دیگر در اندیشه های بنیادین ، خواسته ها ، گرایش ها و دستورات عملی و احکام ادیان،ظرفیت های متنوعی از دعوت به پذیرش حق ،همگرایی، عدالت، همزیستی سالم ، گفتگوی سازنده ، پرهیز از نزاع و درگیری و صلح و آرامش در عرصه های تعامل  و مواجهه ی جامعه دینی با دیگر ادیان و اقوام وجود دارد .از منظر ادیان تفاهم ، مودت و صلح بین انسان ها زمینه های رشد ،تکامل و رستگاری انسان و رسیدن به حقیقت مطلق و خدای متعالی را شکوفا می سازد . این حقیقت در اسلام با ژرف اندیشی بیان گردیده و در آموزه های اسلامی ، توجه عمیقی به صلح در جامعه ی اسلامی و همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان با پیروان ادیان دیگر شده است . از دیدگاه اسلام ،صلح با مقوله  عدالت همراه و عجین می باشد. در فرآیند تحقق صلح وعدالت ، صلح کامل وپایدار متولد می گردد و لنگر گاه سکون و آرامش تکامل بخش جمع بشری می شود . ازاین رو اسلام همچون سایر ادیان، صلح را کلید رستگاری انسان ومسیر رشد جوامع بشری می داند .

اتحادیه جهانی زنان مسلمان فرارسیدن اول ذی‌الحجه سالروز پیوند آسمانی حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، با حضرت امیر المؤمنین علی علی السلام به همه مسلمانان جهان تبریک عرض می نماید و به همین مناسبت ، به بررسی ویژگی‌های «زنِ مسلمان» در اندیشه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر اساس «الگوی سوم زن» و مأموریت مهمِ امروزِ او می پردازیم.

رسانه مي‌تواند هم عامل تثبيت فرهنگ در يک کشور و هم عامل تهديد فرهنگ باشد، مثبت يا منفي بودن نقش رسانه‌ها در ترويج نوع سبک زندگي در يک کشور به چگونگي استفاده حکومت‌ها از اين ابزار اطلاعاتي بستگي دارد.

یکشنبه, 09 -2669 12:28

راه حل کنترل خشم چیست؟

کمتر شهروندی است که در طول روز درگیری های کلامی و فیزیکی ناشی از خشم را در محل کار، خیابان، اتوبوس یا مترو از نزدیک مشاهده نکرده باشد. نخستین مسئله ای که اغلب در این مواقع به ذهن می رسد این است که چنین آسیب های رفتاری در سطح شهر افزایش یافته است.

انسان معاصر چه بخواهد و چه نخواهد اسیر رسانه‌هاست و این رسانه‌ها هستند که با توجه به گستردگی، فراگیری و قدرتی که در جذب و انحصار مخاطب دارند، ذهن، شخصیت، عقیده و تفکر مخاطب را شکل و جهت می‌ بخشند.

صفحه1 از36